• Alicia Alonso
  Kubańska tancerka Alicia Alonso, legenda kubańskiego i światowego baletu, zmarła w czwartek w wieku 98 lat. Niemal do końca kierowała słynnym na cały świat Baletem Narodowym Kuby.
 • Celine Dion
  Czy uważacie, że coś jest nie tak z moim ciałem? Uprawiam balet, rozciągam się, bo to pomaga mojemu ciały i duszy - tak piosenkarka odpowiada na pogłoski o tym, że cierpi na anoreksję.
 • Lizzy baletnica z nadwagą
  15-letnia Lizzy, która od dziecka walczy z nadwagą, dla tysięcy internautów stała się wzorem do naśladowania w walce o swoje marzenia. Dziewczynka od 10 lat trenuje balet, a od pewnego czasu pokazuje na Instagramie zdjęcia, które są dowodem na to, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, można pokonać wszelkie przeciwności uniemożliwiające osiągniecie celu. Oczywiści znajdują się i tacy, którzy nie przebierają w przykrych słowach pod jej adresem, ale zdecydowanie więcej ludzi docenia jej niezwykłą radość życia. Koniecznie poznajcie Lizzy!
 • Rosyjska grupa "Lido"
  Kuse stroje, pióropusze, duża porcja nagości i przepiękne kobiety...  Stylistykę dobrze znaną z brazylijskich szaleństw karnawałowych przeniesiono na drugą półkulę. Oto jak rosyjska grupa taneczna "Lido" bawi swoją petersburską publiczność. Zobacz galerię!  
 • Teatr Wielki w Poznaniu w piątek pokaże premierę "Jeziora łabędziego"
  Już w najbliższy piątek, Teatr Wielki w Poznaniu pokaże premierę słynnego baletu "Jezioro łabędzie" z muzyką Piotra Czajkowskiego. Jak zapowiadają realizatorzy, będzie to "innowacyjna wersja w poszanowaniu tradycji klasycznej".
 • Christian Lacroix z Lily Cole podczas jednego z pokazów mody
  Świat teatru od dawna fascynował i inspirował Christiana Lacroix. Francuski projektant niejednokrotnie tworzył kostiumy dla teatrów i oper. Obecnie jego olśniewające kreacje można podziwiać w balecie "Źródło" wystawianym w paryskiej Operze Narodowej.
 • Modelki jako baletnice podczas pokazu bielizny rosyjskiego domu mody Vishnevskaya&Kharetskaya
  Balet to ten rodzaj tańca, który zawsze kojarzyć się będzie z pełnymi gracji tancerkami oraz Rosją, jako kuźnią największych jego talentów. Rosyjski dom mody Vishnevskaya&Kharetskaya postanowił wykorzystać te silne skojarzenia, jako inspiracje do pokazu swojej kolekcji. Podczas trwającego w Moskwie Tygodnia Mody, bieliznę tej marki zaprezentowały modelki ucharakteryzowane na baletnice. Co sądzicie o tej kolekcji i takim pomyśle na jej prezentację?
 • Natalie Portman w filmie "Czarny Łabędź"
  Pod hasłem "Wybitni choreografowie XX wieku" przebiegać będą w tym roku XXI Łódzkie Spotkania Baletowe, które pod koniec kwietnia rozpoczną się w Łodzi. Zainauguruje je prapremiera spektaklu "Spotkania w dwóch niespełnionych aktach" Ewy Wycichowskiej.
 • Wacław Niżyński (1889 – 1950)
  Spektakl "Kreacje 3" zrealizowany przez młodych tancerzy zostanie pokazany pod koniec stycznia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Trzy wieczory baletowe zwieńczą organizowane po raz trzeci warsztaty choreograficzne dla młodych tancerzy.
 • Plakat do "Kopciuszka" w choreografii Fredericka Ashtona
  Do opery z dziećmi? Dlaczego nie? Tym bardziej że to "Kopciuszek" w klasycznej choreografii ojca angielskiego baletu Sir Fredericka Ashtona.