• Robert Biedroń
  Walcząc ze zmianami klimatycznymi chcemy budować dobre życie Polek i Polaków, nowoczesne państwo dobrobytu – powiedział w piątek we Wrocławiu lider Wiosny Robert Biedroń. Polityk zapowiedział też, że lewica będzie "odchodzić od węgla".
 • Silnik samolotu
  Tysiące podróżnych zostało zablokowanych w czwartek na lotnisku w stolicy Tajlandii Bangkoku, nazajutrz po zamknięciu przez władze Pakistanu przestrzeni powietrznej tego kraju w związku z incydentami zbrojnymi z Indiami.
 • Tajlandia, Bangkok, Pałac Królewski
  Policja w Bangkoku sięgnęła po niekonwencjonalną metodę, chcąc zadbać o więcej porządku na ulicach - stworzono finansowe zachęty do zgłaszania funkcjonariuszom obecności nielegalnych handlarzy ulicznych i motocyklistów jeżdżących po chodnikach.
 • Bangkok, Tajlandia
  Tajlandia to kraj egzotyczny, ale otwarty na świat. Świetnie się nadaje na pierwszy kontakt z Azją. Za dnia można spędzać czas na rajskich plażach, wygrzewając się w słońcu, a na bardziej aktywnych czeka bogata oferta sportów wodnych i interesujące zabytki. Tajlandia ma jednak i drugie oblicze - nocą zamienia się w prawdziwy imprezowy raj. Sprawdź, jak bawią się mieszkańcy Bangkoku i które kluby słyną z najlepszych imprez.
 • Tajlandia, Bangkok, Pałac Królewski
  Tajlandzkie władze na tropie sprawcy wczorajszego zamachu bombowego w Bangkoku, w którym zginęło co najmniej 21 osób. Trwają poszukiwania mężczyzny, którego na krótko przed wybuchem zarejestrowała kamera jednej z telewizji.
 • Miejsce wybuchu
  Do 27 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar eksplozji w centrum Bangkoku.Dwóch zagranicznych turystów; Chińczyk i Filipińczyk, jest wśród ofiar śmiertelnych wybuchu w Bangkoku - podała policja.
 • Miasta nad kanałami - Wenecja
  Bardzo wiele miast, nie tylko europejskich, zlokalizowanych jest nad kanałami. Takie położenie dawniej miało strategiczne znaczenie dla handlu, współcześnie zaś nadaje tym miejscom wiele uroku i przyciąga tych podróżników, którzy mają ochotę spędzić urlop w miejskim, a jednocześnie nietypowym otoczeniu. Do najoczywistszych miejsc należą oczywiście Wenecja i Amsterdam, warto jednak zastanowić się także nad innymi metropoliami – czasami nawet bardzo egzotycznymi. 
 • Gdzie na majówkę 2015? Finlandia
  Weekend majowy to idealna pora na wypad w jakieś interesujące miejsce. Pogoda jest niemal gwarantowana w każdym zakątku Europy i w wielu miejscach na świecie. Co może być przyjemniejszego niż odkrywanie nowych miejsc, wygrzewanie się w wiosennym słońcu i odpoczynek na łonie rozkwitającej natury. Warto zaplanować wyjazd wcześniej, bo podróż przeżywa się trzy razy: planując, będąc na miejscu i wspominając. Aby każdy ten etap był pełen radości i interesujących doznań, warto wybrać mniej typowe miejsce na kilkudniową eskapadę.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Przebywający w Tajlandii turyści są bezpieczni - poinformowała Polskie Radio Ambasada RP w Bangkoku. Dziś nad ranem w Tajlandii wprowadzony został stan wojenny. Sytuacja na razie jest jednak spokojna.
 • Prototyp marki TATA
  Karl Slym, dyrektor zarządzający Tata Motors, wypadł z okna hotelu w Bangkoku. Policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci szefa indyjskiego producenta samochodów.