• Temida, sąd
  Ścigany przez rosyjską prokuraturę Jarosław Aleksiejew walczy w polskim sądzie z wnioskiem o ekstradycję. Na jego korzyść zeznają były doradca Borysa Jelcyna i znawca kleptokratycznych układów na Kremlu – Anders Åslund, i współpracownik Aleksieja Nawalnego – Władimir Aszurkow. Obaj byli w Polsce. DGP dysponuje kopią dokumentów, które przekazano do sądu. To szczegółowa analiza rosyjskiego kapitalizmu politycznego i uwikłania wysokich rangą urzędników w przejmowanie biznesów, które nie są powiązane z Kremlem
 • Prezes NBP Adam Glapiński
  W sprawie dot. b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego przesłuchani powinni zostać w charakterze świadka - prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz podejrzanego - prezes NBP Adam Glapiński; będzie odpowiedni wniosek - poinformował poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.
 • Policja "zgubiła" bankiera
  Policja alarmowała, że szwajcarski bankier, zatrzymany na wniosek niemieckich służb zniknął i mógł uciec z Polski. Tymczasem okazuje się, że mężczyzna meldował się, jak nakazał sąd, na komisariacie, tylko nasi dzielni funkcjonariusze tego nie zauważyli.
 • Kogut policyjnego radiowozu
  Dyrektor jednego z banków w Elblągu żył za pieniądze kradzione z konta zamożnej kobiety. Policja podejrzewa jednak, że to nie jedyna ofiara oszusta.
 • Do tej pory przekręty bankierów krwiopijców w Wielkiej Brytanii były karane tylko grzywną, co - jak wiadomo -– jest żadną karą, bo przecież wcześniej ci ludzie zarabiali krocie. Teraz zostaną odcięci od zawodu i będą trafiać za kraty - pisze Łukasz Wilkowicz.
 • Skandal w Goldman Sachs
  Ten list wywołał w Stanach Zjednoczonych burzę. Jeden z najważniejszych dyrektorów amerykańskiego banku Goldman Sachs, Greg Smith, postanowił odejść z pracy. W tym celu napisał gorzki list do dziennika "New York Times". Ujawnił w nim, że klientów nazywa się muppetami, a najważniejszym celem jest wyciągnięcie z nich pieniędzy.
 • Finansiści mniej zarabiają
  Dobre czasy dla bankowców się skończyły. Przynajmniej na razie. W ubiegłym roku płace prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych spadły o 30-40 procent.
 • Gigantyczna kara dla maklera - oszusta
  Okradł francuski bank na miliardy euro. Sąd nie okazał mu ani krzty litości. Makler Jerome Kerviel nie dość, że trafi do więzienia, to jeszcze musi zapłacić gigantyczne odszkodowanie.