• Bankomat
  Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszeli mężczyźni podejrzani o wysadzenie dwóch bankomatów w Małopolsce. Jeden z nich jest funkcjonariuszem policyjnego oddziału kontrterrorystyczego, drugi służył w tej jednostce, a teraz jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • Bankomat
  W Europie gwałtownie rośnie liczba wysadzanych bankomatów. Według Europolu, to bowiem najnowsze źródło dochodów zorganizowanej przestępczości. Policja ma sposób, jak temu zapobiec, choć ten sposób brzmi, jak z brytyjskich komedii.
 • Bankomat
  W ostatnich kwartałach systematycznie spadała liczba bankomatów w Polsce. W czwartym kwartale 2018 roku liczba bankomatów zmniejszyła się o kolejne 102 urządzenia. Na koniec grudnia ubiegłego roku w Polsce było 22 tys. 885 bankomatów - poinformował w poniedziałek NBP.
 • wakacje
  Za granicą wiele rzeczy działa zupełnie inaczej niż w Polsce. Szczególnie w kwestii płatności kartą czy korzystania z bankomatów. Dla przykładu możemy zapłacić za skorzystanie z bankomatu choć nasz bank obiecał nam bezpłatne wypłaty na całym świecie. Niepotrzebna w Polsce karta kredytowa może okazać się niezbędna – radzi Expander.
 • Bankomat
  Gdzie jest bankomat? - Takie pytanie może padać coraz częściej. Jak wynika z danych NBP w II kwartale liczba bankomatów w Polsce spadła o 223 maszyny. Jednocześnie, gwałtownie rośnie liczba sklepów akceptujących płatności kartami i dokonywanych kartami transakcji. Bankomaty będą więc cieszyły się coraz mniejszą popularnością i będzie ich zapewne coraz mniej.
 • Bankomat
  Chociaż tych urządzeń nigdy wcześniej nie było w naszym kraju tak dużo jak dziś, Polacy korzystają z nich coraz rzadziej. Dla banków to problem.
 • Darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów w kraju czy tylko z urządzeń wybranej sieci? Co oferuje Ci Twój bank? Sprawdź, od czego to zależy i czy możemy liczyć w tej kwestii na zmiany. Czy korzystanie z bankomatów podrożeje?
 • Bank
  Odpoczynek na egipskich, włoskich czy tureckich plażach może się okazać znacznie droższy, niż się dzisiaj wydaje. Wystarczy użyć tam karty, a z konta bankowcy pobiorą słoną prowizję.
 • Polskie pieniądze - stuzłotówki
  Polacy chcą za darmo korzystać z bankomatów. W badaniu przeprowadzonym przez Federację Konsumentów prawie trzy czwarte ankietowanych odpowiedziało, że nie chce wprowadzenia opłaty za pobranie pieniędzy z bankomatu, nawet jeśli wpłynęłoby to na zwiększenie sieci tych urządzeń.
 • Za zakupy wolimy płacić kartami
  Na wzrost popularności plastików w naszym kraju miała wpływ technologia zbliżeniowa.