• Flaga Grecji
  Parlament Grecji przyjął pakiet reform oszczędnościowych. To warunek odblokowania kolejnych funduszy z trzeciego pakietu kredytowego dla tego kraju. Opiewa on na łączną sumę 86 miliardów euro.
 • Biuro Alfa Star
  Klienci biura podróży Alfa Star wracają do Polski. Z powodu jego upadłości, turystów sprowadza do kraju mazowiecki urząd marszałkowski.
 • Biuro Alfa Star
  Urzędnicy mazowieckiego urzędu marszałkowskiego próbują ściągnąć do kraju turystów upadłego biura podróży. Twierdzą jednak, że ich działania są utrudnione, bo pracownicy Alfa Star nie współpracują. Nie wiadomo nawet, które hotele zostały opłacone, a z których turyści muszą się natychmiast wymeldować.
 • Kobieta z dzieckiem na plaży
  Biuro podróży Alfa Star zbankrutowało. Jak napisano na stronie internetowej touroperatora, "Alfa Star SA w związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania, jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej".
 • Aleksis Tsipras
  Premier Grecji podał się do dymisji. Poinformował o tym w telewizyjnym wystąpieniu. W Grecji odbęda się też przedterminowe wybory. "Mój mandat otrzymany 25 stycznia wygasł. Teraz musi zdecydować naród" - powiedział Aleksis Tsipras.
 • Portoryko
  Portoryko, silnie związane z USA, między innymi wspólną walutą, stało się niewypłacalne. Autonomiczne Portoryko nie spłaciło obligacji, których termin wykupu minął wczoraj. Amerykańskie terytorium jest zadłużone na 73 miliardy dolarów, co oznacza blisko 70 procent PKB wyspy.
 • Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • Złoty
  To pierwsza gmina w Polsce, której grozi los Grecji. Wojewoda wysłał już wniosek do premier Ewy Kopacz o komisarza, który ma doprowadzić do połączenia Ostrowic z sąsiednim samorządem. Tymczasem wójt gminy wdraża program naprawczy i liczy,że uda mu się uniknąć likwidacji samorządu.
 • berlin
  Niemcy są największym przeciwnikiem umorzenia greckich długów. Jak jednak pokazuje historia, Berlin powinien ważyć słowa - ekonomiści przypominają, że gdyby alianci nie darowali Niemcom wierzytelności, to kraj nigdy nie stałby się europejską potęgą.
 • Krzysztof Szczerski
  W sprawie euro Polacy powinni wypowiedzieć się w referendum. Takie stanowisko przedstawił doradca prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Krzysztof Szczerski podkreśla, że taka decyzja powinna opierać się na chłodnej kalkulacji korzyści dla naszego kraju.