• Aż 98 firm ogłosiło w lipcu swoją upadłość. To nie tylko więcej niż rok temu, ale i najwięcej na przestrzeni miesiąca od wielu lat - wynika z raportu Euler Hermes Collections.  Firma przeanalizowała dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego.
 • Zniszczona fabryka w Detroit
  Amerykańskie Detroit bankrutem. Dawna stolica przemysłu samochodowego USA jest dziś miastem, z którego uciekli młodzi, a emerytów jest dwa razy więcej niż pracujących. Lokalne władze nie były w stanie poradzić sobie z długiem i jedynym rozwiązaniem był wniosek o upadłość.
 • Patricia Kazadi jeszcze niedawno narzekała, że o mały włos nie została bankrutem. Teraz zaś celebrytkę stać na to, by jako środek transportu na ślub kolegi, wynająć helikopter.
 • Bezrobotny
  Polska na czele europejskich państw, w których upada najwięcej przedsiębiorstw. Z raportu firmy Euler Hermes wynika, że w 2012 roku zbankrutowało 941 spółek - to blisko o 1/3 więcej niż rok wcześniej.
 • W tym roku upadnie 900 firm – o 25 proc. więcej niż rok wcześniej. Komornicy, syndycy, a także firmy leasingowe twierdzą, że nie nadążają z przejmowaniem majątku od dłużników, którzy nie są w stanie spłacić zobowiązań. Niemal wszyscy podają, że liczba prowadzonych spraw wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 50–60 proc.
 • Poza granicami Polski znajduje się 412 turystów. Nie wiadomo, kiedy wrócą do kraju. "Biuro podróży Blue Rays złożyło wniosek o niewypłacalności" - poinformowała PAP rzeczniczka urzędu marszałkowskiego woj. mazowieckiego Marta Milewska.
 • Gwiazdy, które straciły majątek
  Czy będąc gwiazdą zarabiającą miliony, można zgromadzić majątek zabezpieczający na resztę życia? Można, pod warunkiem, że nie wydaje się więcej, niż się zarabia, oraz nie inwestuje się w nietrafione biznesy. Znanym i bogatym zdarza się niestety i jedno, i drugie. Oto gwiazdy, które straciły majątek.
 • Kobieta siedząca na walizkach
  Choć Sky Club złożyło wniosek o upadłości, to nie przesądza, że spółka zbankrutuje. Zarząd zapowiada, że chce ratować firmę przed upadkiem i twierdzi, a niektórzy turyści zbyt pospiesznie zostali ściągnięci do kraju przez przedstawicieli administracji.
 • Żarówka
  Sprzedaż udziałów w państwowych koncernach jest dla Aten jednym z warunków otrzymywania kolejnych transz programu pomocowego. W następstwie forsowanej przez Unię Europejską prywatyzacji greckiego majątku państwowego tamtejszy sektor energetyczny może trafić w ręce rosyjskie.
 • Oszust wyłudził towar za kilka milionów
  Trzech dostawców doprowadził do bankructwa oszust prowadzący w Bielsku-Białej i okolicy sieć sklepów spożywczych. Mężczyzna zamawiał towar, płacąc tylko za pierwszą dostawę. W ciągu dwóch lat oszukał kilkunastu kontrahentów - łącznie na ponad 2 mln zł - podał PAP.