• Nwe graffitti od Banksy'go
  Znany na świecie twórca street artu Banksy pokazał na Instagramie swoje najnowsze dzieło - graffiti na jednym z garaży w walijskim Port Talbot, sercu brytyjskiego przemysłowego stalowego; interpretowane jest jako komentarz do zanieczyszczenia powietrza.
 • Banksy
  Muzyk dj Goldie w trakcie nagrywanej rozmowy, z rozpędu wymienił imię jednego z najbardziej tajemniczych artystów naszych czasów, Banksy'ego.
 • Nowy mural Banksy'ego
  W Dover na południu Anglii pojawił się nowy mural Banksy'ego - informuje w poniedziałek BBC. Najnowsze dzieło legendy street artu przedstawia robotnika usuwającego za pomocą dłuta jedną z gwiazd we fladze Europy, co interpretuje się jako komentarz do Brexitu.
 • Reklama Dismalandu
  O Dismaland, niezwykłym parku tematycznym stworzonym przez Banksy'ego słyszał już chyba cały świat. Ale czy wszyscy widzieli reklamę wydarzenia na YouTube.
 • Ruben L. Oppenheimer - rysunkowy komentarz po ataku na "Charlie Hebdo"
  Po zamachu na redakcję francuskiego magazynu "Charlie Hebdo" rysownicy z całego świata składają hołd zabitym kolegom. Wśród publikowanych w sieci prac przeważają emocjonalne rysunki, nieraz pełne krwi. Ale są i takie, które próbują zwracać uwagę na inne aspekty. Oto kilkanaście prac, które wybraliśmy z dziesiątek, jeśli nie setek rysunków.
 • Praca Siergieja Zacharowa / źródło: @chuckdevore
  Jego uliczne prace swą bezkompromisowością, ostrością przekazu i formą kojarzą się z mistrzem sztuki ulicznej Banksy'm. I choć Siergiej Zacharow również nie ucieka od polityki, w przeciwieństwie do Banksy'ego jego polityka dogoniła. Doniecki artysta miesiąc spędził w niewoli, przetrzymywany przez prorosyjskich separatystów. To, co przeżył, przerysował na papier.
 • Pasha P183. Nie żyje rosyjski Banksy
  "Najpierw myślę. Potem widzę, a potem pokazuję to, co widzę" - tak swą twórczość scharakteryzował P183, genialny rosyjski grafficiarz porównywany do Brytyjczyka Banksy'ego. 29-letni Paweł, bo tylko tylko zdradził o sobie twórca, nie żyje. Okoliczności jego śmierci są nieznane.
 • Banksy w filmie "Wejście przez sklep z pamiątkami"
  Jedno z najsłynniejszych dzieł Banksy'ego zostało zamalowane. Graffiti przedstawiające chłopca, który chce przestraszyć snajpera strzelając za jego plecami papierową torebką, zniknęło z muru nad sklepem w Bristolu. Znawcy tematu upatrują w tym zemstę konkurencji...
 • Kadr z filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami"
  Kim jest Banksy? Odpowiedzi na to pytanie można spróbować odnaleźć w książce Stevea Wrighta "Banksy. Nie ma jak w domu". Publikacja jest połączeniem przewodnika, reportażu i albumu, będącego wnikliwym obrazem kontrowersyjnego artysty.
 • W roli głównej tajemniczy pan Banksy
  Jeden z najbardziej tajemniczych, a jednocześnie najmodniejszych artystów wkracza do świata filmu i znów bawi się w artystyczną prowokację.