• Najlepsze filmy roku 2015 według serwisu rottentomatoes.com
  Koniec roku to tradycyjnie już czas podsumowań. Za serwisem rottentomatoes.com przedstawiamy więc ranking filmów, które w mijającym nam 2015 były najlepiej oceniane przez krytyków współpracujących z opiniotwórczym portalem.
 • Dziecięce hity na DVD: "Baranek Shaun"
  Na deszcze i burze, temperaturę zbyt wysoką albo letnią nudę z każdego innego powodu najlepszym lekarstwem jest dobre kino. Dlatego z myślą o dzieciakach na wakacyjnych wyjazdach i w domach zebraliśmy najciekawsze premiery DVD ostatnich tygodni.
 • Baranek Shaun na DVD. Znakomita zabawa!
  Kilkuminutowe miniaturki z brytyjskiego studia Aardman specjalizującego się w animacji poklatkowej, traktujące o baranku Shaunie, reszcie stada, dwóch chamskich świniach, farmerze doglądającym gospodarstwa i jego psie, doczekały się już grubo ponad stu odcinków. I nareszcie filmu pełnometrażowego.
 • "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (reżyseria: Sam Taylor-Johnson)
  Ten weekend w polskich kinach upływać będzie pod znakiem dwóch głośnych produkcji: gorąco oczekiwanej ekranizacji erotycznych "Pięćdziesięciu twarzy Greya" oraz oscarowych "Tajemnic lasu" z gwiazdorską obsadą. Ale w ich cieniu na ekrany wchodzą jeszcze inne, interesujące filmy...
 • "Pięćdziesiąt twarzy Greya" – jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku – już w kinach
  Filmowy weekend upływać nam będzie pod znakiem dwóch głośnych produkcji: gorąco oczekiwanej ekranizacji erotycznych "Pięćdziesięciu twarzy Greya" oraz oscarowych "Tajemnic lasu" z gwiazdorską obsadą. Ale w ich cieniu na ekrany wchodzą jeszcze inne, interesujące obrazy. Oto one:
 • Baranek Shaun ma szansę na tyle Oscarów, co Wallace i Gromit
  "Baranek Shaun" to kolejna animacja ze studia Aardman, w którym animatorzy pracują, używając tradycyjnych metod i narzędzi .
 • Mądrości Baranka Shauna:
  Nie jest głupią owcą ani baranem. Choć nie skończył kilku fakultetów, a edukację zakończył na literkach "b" i "e" (musiał nauczyć się beczeć!), swój rozum ma. W nowej, kinowej przygodzie (w Polsce od 13 lutego) Baranek Shaun ruszył do wielkiego miasta, by odnaleźć przyjaciela farmera. Oto kilka życiowych prawd, które podczas tej wyprawy odkrył, a które i nam przydać się mogą...
 • Baranek Shaun wyrusza do miasta
  W sieci pojawił się nowy zwiastun animacji "Baranek Shaun" ("Shaun the Sheep").
 • Baranek Shaun
  Animacja "Baranek Shaun" doczeka się pełnometrażowej wersji.