Życiowy rekord Kościelniak. Jest półfinał27 lipca 2010Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań) wystąpi w środowym półfinale biegu na 400 m przez płotki 20. mistrzostw Europy. W swej serii eliminacyjnej była czwarta z rekordem życiowym 56,52.
Ziółkowski w gazie. Pierwszy rzut i od razu finał!27 lipca 2010Jeśli w finale wystąpi tak jak w eliminacjach, to możemy się spodziewać bardzo dobrego wyniku. Szymon Ziółkowski jako pierwszy z sukcesem zakończył eliminacje i spokojnie czeka na walkę o medale na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce.
Dobre miejsca Polaków w pierwszym finale27 lipca 2010To był pierwszy finał dopiero co rozpoczętych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie. Złoto w chodzie na 20 kilometrów zdobył Rosjanin Stanisław Emelianow. Dobrze spisali się Polacy. Ósmy był Jakub Jelonek, a dziesiąty Rafał Augustyn.
Mistrzostwa Europy w Barcelonie otwarte!27 lipca 2010W Barcelonie uroczyście otwarto Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010. W oficjalnej ceremonii uczestniczyła również ekipa reprezentująca Polskę. Były występy muzyczne, akrobatyczne i pokaz sztucznych ogni. Zobacz galerię zdjęć!
Ziółkowski kapitanem reprezentacji w Barcelonie26 lipca 2010Mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) został wybrany przez aklamację koleżanek i kolegów kapitanem reprezentacji Polski na 20. mistrzostwa Europy, które od wtorku do niedzieli odbywać się będą w Barcelonie.
Barcelona 2010 - lekkoatleci na start26 lipca 2010We wtorek w Barcelonie rusza wielkie sportowe święto - lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2010, które potrwają do niedzieli. Wśród faworytów zawodów są również Polacy, już obecni w Hiszpanii. Zobacz naszą galerię zdjęć!
Michalski: Mam szansę na medal w Barcelonie26 lipca 2010Mam niewątpliwie szanse na medal mistrzostw Europy, ale wielkim faworytem będzie tam Lavillenie - mówi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" tyczkarz Łukasz Michalski.
Dlaczego zapamiętamy mistrzostwa w Barcelonie26 lipca 2010We wtorek ruszają lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Barcelonie. Choć do kibiców dociera sporo niepomyślnych informacji o kontuzjach naszych zawodników, są też wiadomości pocieszające. Oto, dlaczego zapamiętamy te zawody.
Suski: Jak to się stało, że oni zostali mistrzami?26 lipca 2010Piotrek Małachowski mieścił się pod dachem siłowni, Tomek Majewski już nie. Takie były nasze początki. A teraz ci chłopcy są mistrzami - mówi przed mistrzostwami Europy w Barcelonie trener Witold Suski.
Niemcy wyrzucili Annę Rogowską26 lipca 2010Anna Rogowska nie tylko nie wystąpi na mistrzostwach Europy, ale także zakończyła współpracę z pracującym w Leverkusen Leszkiem Klimą. Monice Pyrek, która skręciła w maju staw skokowy, nie udało się odzyskać pełnej sprawności i osiągnąć minimum na Barcelonę (4,45 m), Rogowską zaś wyeliminowała nieoczekiwanie kontuzja, która wydawała się początkowo błahostką.