• Dlaczego wigilijne potrawy są zdrowe?
  …i bez obaw o liczbę kalorii. Raz w roku warto sobie pofolgować, bo tradycyjne potrawy są naprawdę zdrowe. Zobacz, co zyskasz, objadając się rybami, bigosem czy piernikiem.
 • osiedle
  Brakuje ok. 400 tys. ludzi, by rozwinąć program Mieszkanie plus; musimy szukać ludzi za granicą - powiedział w czwartek podczas Forum Dialogu Mieszkaniowego koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów, prezes zarządu BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.
 • Potrawy na wigilię
  Choć większość z nas nie wyobraża sobie wigilii bez tradycyjnych potraw coraz więcej osób nie ma czasu, by je przyrządzić. Z pomocą przychodzą firmy cateringowe. Z każdym rokiem wzrasta liczba osób zamawiających dania na wigilijny stół - przyznaje siedlecki restaurator Daniel Rafalski. Dodaje, że najpopularniejsze są tradycyjne potrawy: kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z pasztecikami i ryby.
 • Najlepsze świąteczne przepisy
  Bez świątecznej zupy nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia. Tylko którą z nich wybrać? Nie ważne, czy zdecydujesz się na barszcz, grzybową czy rybną - każda z tych nich, choć zgodna z tradycją, może wnieść powiew świeżości na wigilijny stół. Poddamy, jak to osiągnąć.
 • Wygląda jak przerośnięty chwast, jednak zerwany, powoduje na skórze człowieka silne oparzenia, które nasilają się pod wpływem słońca. Do szpitala w Siedlcach trafiło dwoje dzieci poparzonych Barszczem Sosnowskiego.
 • CBA
  CBA zwróciło się do resortu sprawiedliwości o dokumenty powołania Mirosława Barszcza na doradcę ministra. Resort zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i że przekaże CBA wszystkie dokumenty.
 • Jarosław Gowin
  Rachunki za pracę ekspertów przy otwieraniu zawodów przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina mogą sięgnąć 2 mln zł. Część z tych pieniędzy trafi do jego doradcy Mirosława Barszcza, o czym pisaliśmy wczoraj.