• Hotel Arłamów
  Kriokomora i sauny to niektóre z możliwości regeneracji oraz relaksu, jakie czekają na piłkarzy reprezentacji Polski w hotelu Arłamów, gdzie biało-czerwoni od 23 mają będę przygotowywać się do mistrzostw Europy we Francji.
 • Mapa
  W Redzikowie (Pomorskie) rusza budowa bazy pocisków przechwytujących amerykańskiego systemu antyrakietowego. Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek. System ma chronić wojska USA i sojuszników z NATO przed pociskami balistycznymi; baza ma być gotowa do działania w 2018 roku.
 • Amerykański żołnierz na Łotwie
  Latem rozpoczną się prace przy budowie systemu obrony przeciwrakietowej w Redzikowie. Podobną instalację właśnie ukończono w Rumunii.
 • Roman Giertych
  Roman Giertych używa sobie na ministrze spraw zagranicznych, którego wywiad dla zachodnich mediów odbił się szerokim echem po całej Europie. Witold Waszczykowski mówił między innymi o możliwych ustępstwach Polski w sprawie ograniczenia świadczeń socjalnych dla Polaków na Wyspach Brytyjskich w zamian za poparcie Brytyjczyków dla pomysłu utworzenia w Polsce stałych baz NATO. "Gratuluję genialnego pomysłu bazy za socjał. Nie przyszło jednak Panu do głowy, że w dyplomacji pomysły ogłasza się w rozmowach, a nie w tabloidach? W przeciwnym wypadku można być bowiem potraktowanym na poważnie jedynie przez 5-latka" - kpi z Waszczykowskiego Giertych.
 • Ćwiczenia wojskowe
  Stałe bazy NATO w Polsce w zamian za pomoc w walce z Państwem Islamskim? Pochodzący z Polski brytyjski poseł Partii Konserwatywnej mówi, że Warszawa powinna włączyć się w walkę z islamistami. Daniel Kawczyński, zasiadający w komisji spraw zagranicznych, sugeruje, że pomoc Warszawy ułatwiłaby rozmowy o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.
 • Dowód osobisty wystaje z kieszeni
  Gminy mają problemy z wydawaniem dokumentów, ponieważ w rejestrze aż roi się od błędów. Urzędnicy mówią, że dotyczą nawet połowy danych
 • Flaga NATO
  Co najmniej sześć krajów zgłosiło gotowość do przystąpienia do NATO-wskiej szpicy. Poinformował o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wśród chętnych są Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Polska.
 • Flaga NATO
  Co najmniej sześć krajów zgłosiło gotowość do przystąpienia do NATO-wskiej szpicy. Poinformował o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wśród chętnych są Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Polska.
 • Obiekt 825 GTS, czyli podziemna sowiecka baza Bałakława w Sewastopolu
  Plany budowy tajnej bazy okrętów podwodnych w tym miejscu zatwierdził sam Józef Stalin, tuż przed swoją śmiercią w 1953 roku. Wykuta w skałach baza w Bałakławie na Krymie przez lata służyła Flocie Czarnomorskiej. Dzięki niej Sowieci panowali nad Morzem Czarnym. Tutaj składowali atomowy arsenał.
 • Baza amerykańskich sił powietrznych Minot w Północnej Dakocie
  Elaine Bunn, ekspert od broni atomowej i zastępca sekretarza z Departamentu Obrony USA nie pozostawia wątpliwości w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Amerykańska tarcza antyrakietowa nie chroni Polski przed rakietami balistycznymi wystrzeliwanymi z terytorium Rosji. O wiele lepiej za to przed potencjalnym zagrożeniem chroni własna broń jądrowa. W bazie sił powietrznych Minot w USA trzymana jest część amerykańskich rakiet Minuteman III zdolnych do przenoszenia głowic atomowych. Zobacz, jak wyglądają pociski w silosach i centrum dowodzenia czynne 24 godziny na dobę i gotowe do kierowania obroną przeciwrakietową kraju.