Przebiegli setki kilometrów dla papieża
01 maja 2011 Ponad 1498 km przebiegli od wtorkowego poranka biegacze z Rudy Śląskiej w sztafecie wokół tamtejszego Placu Jana Pawła II. Pokonując dystans dzielący dzielącą Rudę Śląską od Watykanu, uczcili beatyfikację polskiego papieża.