• Hiszpania - Maroko
  Zasieki, które pojawiły się na granicy węgiersko-serbskiej, to nie jedyny płot, jaki dzieli kraje w Europie. Mury i ogrodzenia to często pozostałość dawnych konfliktów, jednak zapowiedzi budowania nowych zapór słychać coraz częściej. Kto i jak się oddzielił od sąsiadów?
 • Boney M. jubileuszowo
  To już czterdzieści lat od premiery "Baby Do You Wanna Bump" – pierwszego singla grupy Boney M. Piosenki, która niemieckiemu zespołowi otworzyła drogę do międzynarodowego sukcesu i zapewniła stałe miejsce w historii muzyki rozrywkowej. Potem było już tylko lepiej, bo drugi singiel supergrupy "Daddy Cool" stał się hitem lata 1976 roku i utrzymywał się na topie zachodnioniemieckiej listy przebojów przez dwanaście tygodni.
 • Do zamieszek doszło, gdy policja zatrzymała pochód protestanckich lojalistów, chcący przejść przez katolicką dzielnicę Ardoyne w Belfaście.
 • Szpilki
  Trzy Polki zostały w środę skazane przez sąd w Belfaście na dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 miesięcy za prowadzenie domu publicznego w centrum Belfastu i posiadanie rzeczy pochodzących z przestępstwa.
 • Gospodyni ostatniej gali EMAs Eva Longoria
  Gospodarzem nagród MTV EMAs w roku 2011 będzie Belfast w Irlandii Północnej. Ceremonia zostanie wyemitowana na żywo z tamtejszej Odyssey Arena w listopadzie (dokładna data zostanie podana później).