Jest szansa na tańszą benzynę w wakacje29 czerwca 2011 Litr paliwa kosztuje już poniżej 5 złotych nawet na stacjach renomowanych koncernów. Cena może jeszcze spaść - do 4,7 złotego.
Tanieje benzyna, olej będzie droższy28 czerwca 2011 Koncerny naftowe mają złe wieści dla posiadaczy samochodów z silnikiem diesla. Chcą podnieść ceny oleju napędowego. Oczywiście firmy, jak zwykle zapewniają, że nie każą właścicielom stacji podnosić cen. Decyzja o podwyżkach, jest zdaniem koncernów, w rękach szefów stacji.
Analitycy już wiedzą, co będzie z cenami benzyny24 czerwca 2011 Taniejąca na światowych giełdach ropa naftowa daje nadzieję, że na polskich stacjach zobaczymy wkrótce obniżki - przewidują analitycy portalu e-petrol.pl w przesłanym w piątek komunikacie.
Orlen zaczął wielką wojnę. Kto na niej skorzysta?24 czerwca 2011 Na większości stacji paliw litr benzyny bezołowiowej kosztował wczoraj kilka groszy powyżej 5 zł, a olej napędowy 4,90 zł. Wytrwali tankowali nawet po 4,70 zł. Jeszcze na początku tygodnia średnia cena benzyny w kraju wynosiła 5,15 zł.
Szok na stacji paliw! Gigant obniża cenę benzyny21 czerwca 2011 W środę z wyprzedażą rusza największy polski koncern naftowy – Orlen
Zapomnij o tanim paliwie17 czerwca 2011 Do końca czerwca na krajowych stacjach paliw kierowcy nie powinni się spodziewać większych zmian cen - prognozują analitycy. A według ich wyliczeń, w ciągu roku paliwa podrożały o kilkadziesiąt groszy.
Drożeje benzyna i olej napędowy z PKN Orlen16 czerwca 2011 Dolar drożeje, ceny ropy idą w górę, nic więc dziwnego, że polskie koncerny naftowe podnoszą ceny paliw. Czeka więc nas coraz droższe tankowanie.
Tajemnice wokół prywatyzacji Lotosu. Rząd nie chce ujawnić kupców16 czerwca 2011 Resort skarbu wybrał już cztery firmy, które mogą walczyć o Lotos. Oferty mogą one składać do listopada. Tyle, że ministerstwo kierowane przez Aleksandra Grada ani myśli zdradzić, kim są tajemnicze koncerny.
Jeździsz po tanie paliwo na Białoruś? To przeczytaj...13 czerwca 2011 Białoruś ogranicza możliwość handlu przygranicznego. Polacy tankujący tam paliwo nie będą mogli robić tego częściej niż raz na pięć dni.
Przed wyjazdem za granicę, zatankuj w kraju13 czerwca 2011 Jadąc samochodem za granicę, należy napełnić zbiornik do pełna jeszcze w Polsce - radzi "Rzeczpospolita". Powód jest prozaiczny, w innych państwach za paliwo zapłacimy więcej.