• Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem
  "Jestem reżyserem, ale i kobietą. To jest superkombinacja" – powiedziała Małgorzata Szumowska, gdy zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera podczas 65. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Nagrodę odebrała za obraz "Body/Ciało" – zdaniem wielu krytyków: najlepszy w jej dorobku.
 • "Pięćdziesiąt twarzy Greya" hit czy kit?
  Nadzieje były wielkie, więc i rozczarowanie jest spore. Tym bardziej, że bilety na seanse "Pięćdziesięciu twarzy Greya" sprzedawały się przed Walentynkami jak ciepłe bułeczki. Krytycy ekranizacji bestsellera E.L. James (w zdecydowanej większości) nie oszczędzają. Niektórzy piszą nawet, że film jest jeszcze gorszy niż wątpliwy pod względem wartości literackiej pierwowzór, okrzyknięty "porno dla mamusiek". Oto najciekawsze fragmenty recenzji głośnej produkcji.
 • Srebrny Niedźwiedź dla Szumowskiej
  Sukces polskiego kina na Festiwalu Filmowym w Berlinie jest podwójny. Oprócz Małgorzaty Szumowskiej nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem za film "Ciało", takim samym wyróżnieniem doceniono także autorów zdjęć do obrazu "Pod elektrycznymi chmurami": Evgenija Privinowa i Sergey Mikhalchuka.
 • Małgorzata Szumowska
  Małgorzata Szumowska otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jury doceniło jej najnowszy film pod tytułem "Ciało".
 • Golasy na premierze "Kopciuszka" w Berlinie
  Para półnagich ludzi zakłóciła premierę nowego filmu Kennetha Branagha na festiwalu w Berlinie. Póki co, powody, dla których próbowali się dostać na czerwony dywan pozostają nieznane. Ochrona zaś zadziałała błyskawicznie i uroczystość mogła toczyć się dalej. Była o tyle wyjątkowa, że nowego "Kopciuszka" pokazano na Berlinale 60 lat po tym, jak słynna animowana, disneyowska produkcja została nagrodzona na tym festiwalu Złotym Niedźwiedziem.
 • Robert Pattinson na festiwalu w Berlinie
  Robert Pattinson dokonał tego, co nie udało się innym gwiazdom wampirzej sagi "Zmierzch" (może z wyjątkiem Kristen Stewart) – z idola nastolatek wyrósł na rasowego aktora, którego zatrudniają najsłynniejsi reżyserzy.
 • Dakota Johnson i Jamie Dornan na premierze "Pięćdziesięciu twarzy Greya" w Berlinie
  "Pięćdziesiąt twarzy Greya" nie walczy o żadną z prestiżowych nagród Berlinale, ale i tak premiera filmu Sam Taylor-Johnson była najbardziej oczekiwanym wydarzeniem słynnego festiwalu filmowego. Sama zaś ekranizacja bestsellerowej powieści E.L. James stała się jedną z najgłośniejszych produkcji roku 2015.
 • Piotr Gąsowski na uroczystej premierze "Pod elektrycznymi chmurami" w Berlinie
  Polska koprodukcja "Pod elektrycznymi chmurami" jest jednym z filmów walczących o prestiżowego Złotego Niedźwiedzia w Konkursie Głównym 65. Berlinale. Jedną z głównych ról zagrał w niej Piotr Gąsowski, który w Berlinie czuł się niczym ryba w wodzie. Zobaczcie sami...
 • "Pięćdziesiąt twarzy Greya" tak ostre jak książkowy erotyk?
  Do premiery "Pięćdziesięciu twarzy Greya" coraz mniej czasu i coraz więcej pytań o to, jaka będzie ekranizacja erotycznego bestselleru ostatnich lat?
 • Gwiazdy 65. Berlinale
  W Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Niedźwiedzia, walczy w tym roku 19 filmów, w tym polski obraz Małgorzaty Szumowskiej, "Body/Ciało". Jakie gwiazdy pojawiły się na inauguracji?