• Europa hamuje wzrost gospodarki USA?
  Szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke powiedział, że wzrost gospodarki amerykańskiej jest "frustrująco" powolny. Ostrzegł, że kryzys zadłużeniowy w Europie może pogorszyć sytuacje ekonomiczną w USA i wezwał do akcji na rzecz redukcji deficytu budżetowego.
 • Statua Wolności
  To, że stopy procentowe w USA pozostaną niezmienione, było niemal pewne, ale że aż tak długo - to zaskoczenie.
 • Cały świat czeka na to, co powie Ben Bernanke
  Dziś odbywa się wyczekiwana przez rynki coroczna konferencja bankowców w Jackson Hole, w stanie Wyoming. Jej punktem kulminacyjnym będzie przemówienie szefa FEDu, które rozpocznie się o godz. 16:00 polskiego czasu. Dokładnie w tym samym miejscu rok temu Ben Bernanke zapowiedział uruchomienie drugiej rundy ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej (QE), polegającej na skupie przez bank centralny aktywów na rynku wtórnym.
 • Obligacje dadzą zarobić?
  Rentowności obligacji mogą rosnąć, ponieważ "cały czas" są na niskich poziomach - uważają dilerzy. Rynki walutowy i długu czekają na piątkowe przemówienie Bena Bernanke, szefa Fed.
 • Rybiński: W oczekiwaniu na Wunderwaffe
  W zeszłym tygodniu oprocentowanie 10-letnich obligacji amerykańskich spadło poniżej 2 proc. po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej. To oznacza, że inwestorzy kupują coraz więcej obligacji rządu USA i akceptują niższe oprocentowanie, byle tylko ulokować pieniądze w bezpieczny sposób. Jednocześnie spadają ceny akcji we wszystkich krajach świata i rośnie koszt ubezpieczenia się przed bankructwem państw rozwiniętych, w tym takich potęg gospodarczych jak Francja.