• Quvenzhane Wallis na festiwaly w Cannes
  Dziewięcioletnia Quvenzhane Wallis już weszła do historii – jest najmłodszą aktorką nominowaną do Oscara. Debiutująca na ekranie w filmie "Bestie z południowych krain" dziewczynka wymieniana jest jako faworytka w wyścigu o cenną statuetkę.
 • "Bestie z południowych krain"
  "Bestie z południowych krain" były sensacją tegorocznego festiwalu w Sundance. Nagrodzony Grand Jury Prize oraz Złotą Kamerą w Cannes obraz chwalono wszędzie tam, gdzie był pokazywany. Wreszcie trafił na nasze ekrany. Tytuł sugeruje, że mamy do czynienia z rodzajem baśni i nie jest to odległe od prawdy. Benh Zeitlin w swoim debiutanckim filmie stworzył sowizdrzalską mitologię Ameryki ery postdobrobytu...
 • "Bestie z południowych krain" – odkrycie Sundance
  Tytuł "Bestie z południowych krain" sugeruje, że mamy do czynienia z rodzajem baśni i nie jest to odległe od prawdy. Benh Zeitlin w swoim debiutanckim filmie stworzył sowizdrzalską mitologię Ameryki ery postdobrobytu.
 • "Bestie z południowych krain" w kinach od 12 października
  "Bestie z południowych krain" okrzyknięto najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady i objawieniem tegorocznego festiwalu w Sundance, gdzie dzieło wyróżniono główną nagrodą. To historia sześciolatki, która ratuje ojca i tonący dom podczas największej od stuleci burzy... Film Benha Zeitlina do polskich kin trafi 12 października.
 • "Bestie z południowych krain" w programie Nowych Horyzontów
  Organizatorzy festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty ogłosili program tegorocznej edycji imprezy. Kinomani będą mogli wybierać spośród 469 filmów, w tym 226 pełnometrażowych. 160 produkcji będzie miało swoje polskie premiery.