• Krzysztof Czabański
  Powinna powstać służba podległa MSWiA, która zajmie się sprawami łamania praw zwierząt - powiedział w środę w Toruniu szef Rady Mediów Narodowych, poseł Krzysztof Czabański. Dodał, że konieczne jest także znaczące ograniczenie bezdomności zwierząt.
 • Bezdomny
  Polacy, po rodowitych Brytyjczykach i Rumunach stanowią trzecią najliczniejszą grupę bezdomnych na Wyspach Brytyjskich. Z Michałem Łebskim, streetworkerem który wraz z założoną przez siebie grupą "Dziurawa skarpeta" nakręcił film dokumentalny o bezdomności Polaków w Anglii, rozmawiamy o tym, jak wygląda życie naszych rodaków na brytyjskich ulicach.
 • Ławki, na których nie można wygodnie usiąść, wiaty, które nie chronią przed wiatrem – to nie błędy w urządzaniu miasta, lecz celowe działanie, które ma wyeliminować biedę i przestępczość. Nieskuteczne.
 • Zima już za nami, więc tematyka bezdomności stopniowo przestaje budzić zainteresowanie opinii publicznej. Nie oznacza to jednak, że problem bezdomności ma charakter sezonowy ani że został on rozwiązany. Z danych zebranych podczas ogólnopolskiego rządowego badania populacji osób bezdomnych wynika, że w naszym kraju bezdomności doświadcza co najmniej 30 tys. osób. Liczba ta może być znacznie wyższa, na co wskazują organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą takim ludziom.
 • Marek Michalak
  W sprawie programu 500 Plus pisze do mnie wiele osób, także dzieci. Mam pytania od dziecka, któremu zmarł tato, a próg dochodowy matki lekko przewyższa ten założony przez ustawę. Taka rodzina też wymaga wsparcia. A co z wielodzietnymi, w których najstarsze dziecko osiąga pełnoletniość i nadal pozostaje na utrzymaniu rodziców? - pyta w rozmowie z DGP Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
 • Bezdomny na ulicy w Łodzi
  Pomoc skupia się na działaniach interwencyjnych. A to bez sensu. System pomaga utrzymać status quo. Nie zamarzną, nie zginą z głodu, ale nadal będą bezdomni
 • Dziecko w tunelu
  W ciągu ostatnich dwóch lat o aż 17,6 proc. zwiększyła się liczba osób, które zamiast we własnym domu śpią w schroniskach, noclegowniach, izbach wytrzeźwień, na ulicach, w kanałach ciepłowniczych i m.in. w parkach.
 • Bezdomny - zdjęcie ilustracyjne
  Zwiększyła się liczba bezdomnych. Nad Wisłą jest ich blisko 31 tys., 19 proc. więcej niż dwa lata temu – wynika z szacunków "DGP" na podstawie danych z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r. oraz z liczenia osób bezdomnych, które przeprowadzone zostało na zlecenie resortu pracy.
 • Żona nieżyjącego lidera Nirvany już wkrótce może się pożegnać ze swoim domem w Nowym Jorku. Czy grozi jej zamieszkanie w kartonie w okolicy Central Parku?
 • Nagroda Emmy
  Film dokumentalny zrealizowany przez młodzież z fundacji, której współzałożycielem jest Adam Bućko, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Emmy, zwanej Oscarem telewizji. Wyróżnienia przyznaje Academy of Television Arts and Sciences.