• Bezdomny - zdjęcie ilustracyjne
  Zwiększyła się liczba bezdomnych. Nad Wisłą jest ich blisko 31 tys., 19 proc. więcej niż dwa lata temu – wynika z szacunków "DGP" na podstawie danych z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 r. oraz z liczenia osób bezdomnych, które przeprowadzone zostało na zlecenie resortu pracy.
 • KGP: Od początku lutego zamarzło już 61 osób
  Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarło już 61 osób, tylko ostatniej doby - pięć. MSW i policja apelują, aby nie być obojętnym na los tych, którzy podczas mrozów nie mają się gdzie schronić i potrzebują pomocy.
 • Nowa gwiazda internetu? Bezdomny ma głos jak dzwon!
  Jeszcze niedawno gwiazdą internetu był Ted Williams - bezdomny, który elektryzował słuchaczy głębokim, radiowym głosem. Oto jego następca - również bezdomny, tym razem utalentowany wokalnie mężczyzna. Jego śpiew jest doskonały - posłuchajcie sami!
 • Bezdomny zmarł w celi na komendzie. Z wycieńczenia?
  59-letni bezdomny ze Stalowej Woli (Podkarpackie) zmarł w celi tamtejszego komisariatu, gdzie był zatrzymany do wytrzeźwienia. Lekarz stwierdził wstępnie, że powodem zgonu było wycieńczenie organizmu.
 • Miał we krwi ponad 10 promili. Przeżył noc na mrozie
  10,24 promila alkoholu we krwi miał bezdomny, którego znaleźli śpiącego na dworcu autobusowym w Cieszynie (Śląskie) strażnicy miejscy. W nocy temperatura w Cieszynie wynosiła ok. -10 stopni.
 • Dziewięć lat więzienia - to kara za atak z nożem na kierowcę, który nie chciał mieć umytych szyb
  Na 9 lat pozbawienia wolności skazał w czwartek krakowski Sąd Okręgowy bezdomnego czyściciela szyb, który nożem zaatakował kierowcę na skrzyżowaniu ulic w Krakowie.