• Pułkownik Józef Światło
  Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej skierował do Amerykanów wniosek o przeprowadzenie kwerendy w archiwach. Śledczy mają nadzieję, że znajdują się w nich zeznania zbiegłego na Zachód funkcjonariusza MBP Józefa Światły na temat tak zwanej obławy augustowskiej. Szczegóły opisuje "Nasz Dziennik".
 • 1980 rok - Lech Wałęsa w Stoczni Gdańskiej
  Wschodnioniemiecka bezpieka, już na na początku 1980 roku rozpracowywała lidera Solidarności  Lecha Wałęsę. Świadczą o tym dokumenty do których dotarł niemiecki dziennik "Die Welt".
 • Zaskoczyło mnie dosłownie kilka rzeczy. Jedną z nich była sprawa zarejestrowania mojej bratowej jako Kontaktu Operacyjnego SB – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Do Rzeczy". Tygodnik publikuje fragmenty książki Sławomira Cenckiewicza o Lechu Kaczyńskim i ujawnia, jak bezpieka próbowała zwerbować młodą Marię Mackiewicz.
 • Janina Paradowska
  Znana publicystka uważa, że artykuł w "Rzeczpospolitej" dotyczący współpracy gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego z bezpieką nie pojawił się przypadkowo. Jej zdaniem ma to związek z incydentem na Powązkach i postawą generała.
 • Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski
  Instytut Pamięci Narodowej zbada teczki prezesa Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego zarejestrowanego jako TW "Zdzisławski". Jesienią okaże się, jak zinterpretuje kontakty bohatera powstania z bezpieką.
 • Lech Wałęsa
  Czy Lech Wałęsa dał się złamać bezpiece i współpracował z SB? W ręce jego przeciwników wpadł właśnie dokument, który może na to wskazywać. To informacja z czeskiego archiwum.