• USG brzucha
  900 pacjentów z województwa podlaskiego skorzysta łącznie w ciągu trzech lat z badań USG w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki tętniaka aorty brzusznej. Trzysta osób będzie przebadanych do końca 2018 r. - poinformowano we wtorek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
 • Badanie dziecka
  Dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z powiatu jarosławskiego (Podkarpackie) będą mogły zostać bezpłatnie przebadane ultrasonografem, aby wykryć lub wykluczyć ewentualne zmiany nowotworowe. Akcja odbędzie się 25-27 kwietnia.
 • Badanie wzroku u starszej kobiety
  Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry będzie można wykonać w ponad 60 placówkach w Polsce od 11 do 17 marca. Organizowane są one podczas Światowego Tygodnia Jaskry w ramach akcji "Polscy okuliści kontra jaskra".
 • RTG płuc i stetoskop
  Zgłaszając się na bezpłatne badania płuc, które będą prowadzone w dniach 12-17 września w całej Polsce, zwiększamy swoje szanse na wczesne wykrycie poważnej choroby i skuteczne jej leczenie – przekonują eksperci w dziedzinie chorób oddechowych.
 • Kobieta w ciąży
  Kobiety w ciąży będą mogły od wtorku, 31 maja, skorzystać z Ogólnopolskiego Programu Bezpłatnych Badań Poziomu Witaminy D3. Badania można wykonać w pięciu miastach - Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
 • Badanie ciśnienia krwi
  Ponad 320 000 bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi – to wynik dwóch lat kampanii „Ciśnienie na życie”. Już w maju ruszy III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określeniem wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.
 • Zbadaj zatoki za darmo
  Przez weekend mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań laryngologicznych w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zdrowe Zatoki" - poinformował Urząd Miejski w Gorzowie Wlkp.
 • Choroby oczu nie bolą
  Z bezpłatnych specjalistycznych badań siatkówki oka można będzie skorzystać w piątek w Warszawie, w ramach obchodów VII Tygodnia Schorzeń Siatkówki Oka - poinformowali organizatorzy akcji.
 • Zrób spirometrię za darmo
  Bezpłatne badania spirometryczne, które pozwalają ocenić pojemność i czynność płuc, odbędą się w dniach 27-29 czerwca w placówkach medycznych w całej Polsce. Spirometria pomaga wcześnie wykryć groźną chorobę płuc (POChP) i może też pomóc w zdiagnozowaniu astmy.
 • Ponad 750 tys. Polaków z cukrzycą typu 2 nie wie o swojej chorobie
  W piątek w stolicy przeprowadzone zostaną bezpłatne badania przesiewowe w kierunku cukrzycy typu 2. Zostaną one wykonane u 250 osób zagrożonych chorobą w ramach społecznej akcji "Cukrzyca. Wygrajmy Razem!".