• szczepionka
  Łódzcy seniorzy i dzieci od września będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie i pneumokokom w miejskich placówkach ochrony zdrowia. Na ten rodzaj profilaktyki miasto przeznaczy w tym roku 500 tys. zł.
 • Szczepionka
  Program bezpłatnego szczepienia dla tysiąca seniorów przeciwko grypie rozpocznie się na przełomie sierpnia i września - poinformowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.
 • Szczepienie dziecka
  We wrześniu rozpocznie się w Łodzi program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci urodzonych w latach 2014, 2015 i 2016. Będzie finansowany z kasy miejskiej. Obecnie szczepienia przeciwko pneumokokom są refundowane dla dzieci urodzonych w 2017 r.
 • Szczepionka
  Trzy tysiące mieszkańców Pomorza powyżej 65. roku życia może skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko pneumokokom. W tym roku w ramach pilotażowego programu wsparciem objętych zostanie około 30 proc. osób z grupy ryzyka.
 • Szczepionka
  Bezpłatne szczepienia seniorów przeciwko grypie rozpoczęły się w poniedziałek w Radomiu. Szczepionki dla ponad 3 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.
 • Szczepienie. Pielęgniarka szczepi starszego mężczyznę
  Ok. 3 tys. seniorów będzie mogło skorzystać w Białymstoku z darmowych szczepionek przeciwko grypie. Od piątku chętni mogą się zgłaszać do siedmiu wybranych placówek. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miasto Białystok przeznaczyło na to 150 tys. zł.
 • Szczepienie przeciwko HPV
  Każda 13-latka w Radomiu ma prawo do bezpłatnego szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy. Jest jeden warunek - zgodę na to muszą wyrazić jej rodzice. Projekt finansowany jest z budżetu obywatelskiego. Rocznie na raka szyjki macicy umiera w Polsce około 1800 kobiet.
 • Lekarze zalecają szczepienia przeciw grypie, ale sami ich unikają. Badanie "Szczepienia przeciw grypie wśród pracowników ochrony zdrowia" pokazały, że choć 81 proc. pracowników medycznych określiło się jako zwolennicy szczepień, to zaledwie 39 proc. ankietowanych szczepiło się regularnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
 • Bezpłatne szczepienie przeciwko grypie dla seniorów
  8,5 tysiąca kielczan skorzystało do tej pory z bezpłatnego programu szczepień przeciwko grypie - powiedziała Anna Dusza-Ciechanowska z Urzędu Miasta Kielce. Na szczepionki dla osób powyżej 55. roku życia miasto wydało prawie 380 tys. zł.
 • Darmowe szczepionki dostaną wcześniaki, dzieci z ciąż mnogich oraz z wadami wrodzonymi
  Od poniedziałku w Radomiu dzieci z tzw. grupy podwyższonego ryzyka zdrowotnego są szczepione przeciwko pneumokokom. Za tydzień rozpoczną się szczepienia przeciwko grypie dla seniorów. Szczepienia finansuje miasto.