• Dron
  Korzysta z nich coraz więcej osób, a niektórzy twierdzą nawet, że drony już za kilka lat będą tak popularne jak smartfony. Już teraz są wymarzonym prezentem komunijnym dla dzieci. Mimo rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiemy. Docierają do nas jedynie obiegowe opinie, które nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Oto zestaw najczęstszych mitów o dronach.
 • Taranis
  Nazywany jest najbardziej zaawansowanym samolotem wyprodukowanym przez Wielką Brytanię. Ściśle tajny projekt funkcjonujący pod nazwą Taranis, ma zaowocować powstaniem szybkiego i zdolnego do atakowania celów naziemnych i powietrznych drona. Zobacz zdjęcia!
 • SkyWall100
  W dzisiejszych czasach drona może mieć każdy. Jeśli taki samolot dostanie się w nieodpowiednie ręce, może stanowić spore zagrożenie… Grupa angielskich inżynierów znalazła jednak sposób na ochronę naszej prywatności i bezpieczeństwa. Oto SkyWall 100, bazooka przeciwko dronom!
 • Predator B/MQ-9 Reaper
  Choć mają liczne wady, a amerykańscy inżynierowie nieustannie pracują nad ich modernizacją, to drony wciąż pozostają jedną z czołowych broni armii Stanów Zjednoczonych. W ostatnich dniach koncern General Atomics Aeronautical Systems Inc. poinformował o pierwszym locie zmodernizowanego bezzałogowego samolotu Predator B ER.
 • ACTUV
  Amerykańska agencja DARPA kilka lat temu ogłosiła chęć stworzenia bezzałogowego łowcy okrętów podwodnych, a teraz chwali się jego prototypem. Testy supernowoczesnego i zrobotyzowanego Sea Huntera mają rozpocząć się już w kwietniu!
 • X-47B
  Do niedawna X-47B znany był jako nowoczesna, bezzałogowa i niewidzialna maszyna bojowa, którą firma Northrop Geumman opracowała w celach zwiadowczo- uderzeniowych. Przecieki z Pentagonu wskazują jednak, że jego przeznaczenie będzie całkiem inne… Rewolucyjny amerykański dron skończy jako tankowiec!
 • RQ-5 Hunter
  Flota wojskowych samolotów bezzałogowych US Army doczekała się już weterana... RQ-5 Hunter, pierwszy bezzałogowiec amerykańskiej armii, trafił właśnie na emeryturę po 20 latach służby.
 • Dron
  Koncern Stratasys wraz z lotniczą firmą Aurora Flight Sciences przedstawił oficjalne wideo z pierwszego lotu turboodrzutowego drona wyprodukowanego na drukarce 3D. Do jego zbudowania potrzebowali zaledwie 8 miesięcy, a 80% wagi bezzałogowca stanowią wydrukowane części.
 • Dron
  Od początku roku wydano już niemal tysiąc certyfikatów na komercyjne wykorzystywanie dronów. Pod koniec ubiegłego roku takich praw jazdy było ledwie trochę ponad trzysta.
 • Ripsaw EV2
  Bracia Howe, amerykańscy konstruktorzy, postanowili zbudować prototypowy pojazd gąsienicowy, bezkonkurencyjny pod względem rozwijanych prędkości. Ich dzieło nosi nazwę Ripsaw EV2. Zobacz koniecznie!