• SOP
  Informacja o uczestnictwie b. szefa BOR gen. Mariana Janickiego i b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego w obchodach święta Służby Ochrony Państwa jest nieprawdziwa - powiedział wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. To są osoby skompromitowane, nikt ich nie zapraszał - dodał.
 • Sędziowie Sądu Apelacyjnego, od lewej Marek Motuk, Adam Wrzosek i Ewa Jethon podczas rozprawy
  Do 12 kwietnia Sąd Apelacyjny w Warszawie odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie byłego wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, skazanego w pierwszej instancji na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu za nieprawidłowości przy ochronie wizyt w Smoleńsku Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w 2010 r.
 • Młotek sędziowski
  Warszawski Sąd Okręgowy zwróci się do Komendanta Policji Sądowej o wyjaśnienie, dlaczego dziennikarze elektronicznych mediów nie zostali dziś wpuszczeni na pierwszą jawną rozprawę generała Pawła Bielawnego. Były wiceszef BOR jest oskarżony o zaniedbania przy organizacji lotów do Smoleńska w 2010 roku.
 • Wrak Tupolewa
  Gen. Paweł Bielawny, wiceszef Biura Ochrony Rządu zostanie przesłuchany w warszawskiej prokuraturze. Gen. Bielawny ma status podejrzanego w związku z uchybieniami funkcjonariuszy BOR, którzy przygotowywali tragiczny lot do Smoleńska.