• Borys Bieriezowski
    Służby specjalne, podejrzane interesy i metody, jakich nie powstydziłaby się mafia. Książka „Zapiski wisielca”, w której Borys Bieriezowski opowiada o mechanizmach władzy, pokazują interesujący obraz współczesnej Rosji i są jednocześnie ostrzeżeniem dla jej prezydenta. Jeśli prawdą jest to, co przed niewyjaśnioną do dziś śmiercią wyznał oligarcha, Władimir Putin powinien obawiać się dnia, w którym stanie się bezużyteczny dla własnych specsłużb.
  • Przyczyną śmierci rosyjskiego miliardera Borysa Bieriezowskiego było powieszenie - poinformowała brytyjska policja. Nie wykluczyła jednak, że ktoś mógł przyczynić się do śmierci oligarchy. Zapowiedziała jednak dalsze oględziny zwłok, między innymi badania toksykologiczne.
  • Po badaniach radiologicznych i toksykologicznych zwłok zmarłego wczoraj rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego, brytyjscy eksperci nie stwierdzili podejrzanych okoliczności. Jak się obecnie podejrzewa, Bieriezowski mógł popełnić samobójstwo, ale ta śmierć budzi naturalne skojarzenia z losami innych rosyjskich emigrantów.