• "Hurricane"
  W sieci pojawił się pierwszy trailer brytyjskiej produkcji wojennej o polskich lotnikach z Dywizjonu 303. W filmie "Hurricane" występują m.in. Iwan Rheon ("Gra o tron"), Milo Gibson i Marcin Dorociński.
 • Spitfire
  Pogrzeb ppłk. Franciszka Kornickiego, pilota legendarnego Dywizjonu 303, bohatera Bitwy o Anglię odbył się w czwartek na cmentarzu Northwood na przedmieściach Londynu. Był ostatnim żyjącym dowódcą polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej. Miał 100 lat.
 • Beata Szydło
  Premier Polski Beata Szydło i premier Wielkiej Brytanii Theresa May w poniedziałek złożyły wieńce przed Pomnikiem Polskich Lotników w Northolt na przedmieściach Londynu.
 • Maciej Zakościelny w filmie "Dywizjon 303"
  Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk wystąpią w "Dywizjonie 303". Zdjęcia do filmu właśnie ruszyły w Drwalewie niedaleko Warszawy. Film o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię reżyseruje, na podstawie książki Arkadego Fiedlera, Wiesław Saniewski. Producenci chcą, by do ekipy dołączyli angielscy i amerykańscy aktorzy "z pierwszej półki"
 • Marek Fiedler – syn Arkadego Fiedlera, autora powieści "Dywizjon 303"
  "Dywizjon 303", film fabularny o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię, realizowany na podstawie książki Arkadego Fiedlera, będzie gotów w pierwszym kwartale 2017 r. - powiedział producent Jacek Samojłowicz. Za reżyserię odpowiadać ma Łukasz Palkowski.
 • Królowa Elżbieta II i książę Filip
  Lata wpadek i gaf, które wielokrotnie zmuszały go do publicznych przeprosin, ani też sędziwy wiek nie zmieniły księcia Filipa. Małżonek królowej Elżbiety znów znalazł się na językach w Wielkiej Brytanii. A to za sprawą przekleństwa, na które pozwolił sobie w czasie spotkania z weteranami Bitwy o Anglię.
 • Bitwa o Anglię
  To była największa kampania powietrzna wszech czasów. Od czasów pojawienia się lotnictwa wojskowego jeszcze nigdy taka ilość samolotów nie brała udziału w zmaganiach wojennych. Pierwsze potyczki pomiędzy Luftwaffe i RAF oraz sojusznikami zaczęły się tuż po upadku Francji. Historycy uznają jednak 8 sierpnia za właściwy początek lotniczej Bitwy o Anglię. Właśnie tego dnia lotnictwo, przede wszystkim niemieckie, wykazało się największą aktywnością. Luftwaffe zaatakowała duży konwój na Kanale La Manche. Doszło do zaciętych walk. Przeciwko niemieckim pilotom w powietrze poderwano siedem dywizjonów RAF. Nocą tego samego dnia niemieckie bombowce zaatakowały Cardiff, Hull, Liverpool, Birmingham i Filton. Piękną kartę w zmaganiach nad brytyjskim niebem zapisali też polscy lotnicy z Dywizjonu 302, 303 oraz dwóch bombowych 300 i 301.