• Jan Pospieszalski nowym ekspertem PISF
  To oni zdecydują, jakie filmy powstaną w Polsce. Z tygodniowym opóźnieniem Minister Kultury Piotr Gliński powołał ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do listy dopisał m.in Ewę Stankiewicz, Jana Pospieszalskiego i Piotra Semkę.
 • Jacek Samojłowicz – współproducent "Kac Wawy" z Wielkim Wężem
  "Kac Wawa" (zgodnie ze wszystkimi znakami i recenzjami) okazał się najgorszym filmem ubiegłego roku. Gala wręczenia polskich antynagród – Węży 2013 – odbyła się w niedzielę w Warszawie. Co ciekawe, niektórzy z nominowanych osobiście odebrali rodzime Złote Maliny. Gratulujemy odwagi i dystansu do siebie!
 • Borys Szyc ma szanse na trzy Węże
  Znamy już listę nominowanych do Węży 2013 – nagród dla najgorszych polskich filmów. Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanym faworytem okazał się "Kac Wawa" (16 nominacji), który o kilka długości wyprzedził "Bitwę pod Wiedniem" oraz komedię "Komisarza Blond i oko sprawiedliwości" (po 8 nominacji). Oto filmy i twórcy walczących o niechlubne nagrody w ich drugiej edycji:
 • Wielki Wąż: "Kac Wawa"
  Po raz drugi w historii Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Najwięcej szans – aż 16 ma na wygraną "Kac Wawa". Po 8 otrzymały włosko-polska "Bitwa pod Wiedniem" oraz "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości". O miano najgorszego filmu roku rywalizować będą również "Big Love" oraz "Sztos 2". Laureatów poznamy 3 kwietnia. Oto nominowani w głównych kategoriach – pełna lista na stronach filmowych dziennik.pl
 • "Corriere della Sera": kontrowersje wokół filmu "Bitwa pod Wiedniem"
  Nie tylko w Polsce "Bitwa pod Wiedniem" w reżyserii Renzo Martinellego wywołała liczne kontrowersje i spory. Podobnie jest we Włoszech, okazało się bowiem, że do kin wprowadzi go dystrybutor związany z telewizją RAI. Pojawiły się opinie, że film jest zbędny i wywoła polemikę w świecie islamskim.
 • "Bitwa pod Wiedniem" na 1 miejscu polskiego box office'u
  Mimo fatalnych recenzji (polscy krytycy chyba nigdy nie byli tak zgodni) i internetowej burzy wokół błędów w zwiastunie, a może właśnie dzięki nim, "Bitwa pod Wiedniem" znalazła się na 1 miejscu polskiego box office'u. Ale – jak podaje Stopklatka.pl – było to bardzo słabe wejście...
 • "Bitwa pod Wiedniem" – what do you say, Sobieski?
  Odsiecz wiedeńska była jednym z największych zwycięstw polskiego oręża. W kinie mamy sromotną klęskę.
 • Premiera "Bitwy pod Wiedniem" w Warszawie
  Włoski producent filmu "Bitwa pod Wiedniem", Alessandro Leone po raz drugi zabrał głos w obronie swego dzieła. W odpowiedzi na krytyczne recenzje obrazu wydał specjalne oświadczenie.
 • "Bitwa pod Wiedniem"
  Reklamowana jako wydarzenie sezonu, "Bitwa pod Wiedniem" zbiera kiepskie recenzje. Ale – sądząc po reakcjach dziennikarzy licznie zgromadzonych na pokazie prasowym – nie można się było spodziewać innych. My jednak postanowiliśmy iść pod prąd i w tej nieudanej superprodukcji znaleźć coś pozytywnego. Dokładnie: 10 powodów, dla których na "Bitwę pod Wiedniem" można się wybrać. Choć, oczywiście, na własne ryzyko:)
 • Rodzina Grycanów w pełnym składzie na premierze "Bitwy pod Wiedniem"
  W Warszawie odbyła się premiera "Bitwy pod Wiedniem". Produkcja to niezbyt udana (o czym mieliśmy okazję przekonań się na własne oczy na wczorajszym pokazie prasowym), ale za to głośna, więc jej uroczysty pokaz przyciągnął tłumy znanych ludzi – przedstawicieli rządu i polityki, gwiazd polskiego kina i telewizji oraz rodzimych celebrytów znanych z tego, że są znani. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć też naszych aktorów, którzy zagrali w koprodukcji Włoch, Polski i Turcji. Ze śliczną Alicją Bachledą-Curuś w zwiewnej sukni na czele.