• Mieszkanie
  Praca zdalna staje się coraz popularniejsza. Według tegorocznego raportu "Global state of Remote Work", już ponad połowa firm na świecie oferuje możliwość wykonywania swoich obowiązków z domu. Rodzi to jednak pytanie – jak urządzić miejsce do pracy, które nie rozprasza?
 • Krzysztof Szczerski i Andrzej Duda
  "Jak ktoś woli się skupiać na tym, że nie siedziałem na złotym tronie, to trudno. Obiecywałem prezydenturę skuteczną, nie celebrującą" - tłumaczy prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zdjęcia, na którym podczas podpisywania w Białym Domu deklaracji stoi, a prezydent Donald Trump siedzi przy biurku.
 • Kobieta przy biurku
  Nie każdy może sobie pozwolić na gabinet w domu. Wydzielając miejsce do pracy w mniejszych przestrzeniach, warto zwrócić uwagę na systemy składanych frontów, wysięgniki do monitora czy biurko łączone z łóżkiem. Kobiety pracujące z domu mogą też eksperymentować z elementami dekoracyjnymi.
 • Kobieta przy biurku
  Te zasady nie powinny umknąć Twojej uwadze.
 • Tylko połowa biurek nadaje się do pracy
  Na sto stanowisk komputerowych w polskich biurach tylko dwa w pełni są odpowiednio wyposażone i dopasowane do potrzeb pracowników.
 • Biurko
  Siedzisz właśnie przy biurku? Rozejrzyj się wokół siebie. Czy na blacie panuje idealny ład, a wszystkie drobiazgi są uporządkowane? A może otaczają cię sterty dokumentów, karteczek z notatkami i wypisanych długopisów? To, jak wygląda twoje miejsce pracy mówi o tobie więcej, niż ci się wydaje.
 • Bałagan na biurku?
  Praca przy czystym biurku może dodatnio wpływać na zdrowe odżywianie, czy hojność, może także sprzyjać pozostawaniu przy utartych schematach. Natomiast praca przy stoliku, na którym panuje nieład, pobudza kreatywne myślenie i owocuje nowymi pomysłami! Tak wynika z badania Kathleen Vohs z University of Minnesota, opublikowanego w Psychological Science.
 • Większość naszej armii to urzędnicy, którzy zapomnieli, jak wygląda poligon. Choć ich zadania nie różnią się od pracy cywilów, to korzystają z wojskowych przywilejów. I to ile się tylko da.
 • Nietypowie biurko fińskiej firmy
  Miejsce pracy musi być przede wszystkim praktyczne i zgodne z zasadami ergonomii. Teoretycznie więc estetyka pełni drugorzędną rolę. Na szczęście projektanci zręcznie połączyli funkcjonalność z pięknym wzornictwem.