• Logo CBA
  Nowa siedziba Centralnego Biura Antykorupcyjnego to kompleks azbestowych biurowców typu Lipsk. Jak wynika z naszych informacji, jeszcze niedawno rozważano rozbiórkę biurowców, uznając pracę w nich za szkodliwą dla zdrowia. Koncepcja jednak upadła.
 • Biuro typu open space
  W Polsce buduje się obecnie około 1,1 mln m kw. powierzchni biurowych. Zdaniem analityków, rynek nieruchomości biurowych dobrze się rozwija i ma niezłe perspektywy.
 • Nowe biura w miejscu byłych zakładów Róży Luksemburg
  Była fabryka lamp i świetlówek, będzie biurowiec zaprojektowany w pracowni Stefana Kuryłowicza. Szczegóły w "Dzienniku Gazecie Prawnej"
 • Ekologiczne biurowce powstają w Warszawie
  Wielkie budowanie na pograniczu Włoch i Mokotowa miało się rozpocząć w kwietniu 2010 r. Dopiero jednak teraz te plany nabierają realnych kształtów. Spółka SwedeCenter, deweloper należący do grupy Inter Ikea, wybrała firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy kompleksu Business Garden.
 • Unia wymusza na Polsce ekologiczne domy
  Unia stawia nie tylko na zieloną energię, ale także na ekologiczne domy. Dzięki odpowiednim sposobom budowania domy będą przyjazne dla środowiska, a do ich ogrzania potrzeba będzie znacznie mniej energii.