• Na zdjęciu archiwalnym z 19.11.2016 prezes Fundacji "Integracja" Piotr Pawłowski
  Według wstępnych wyników sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego, wynika, że wystąpił u niego nasilony, obustronny obrzęku mózgu, co potwierdza fakt niedotlenienia i niewłaściwej akcji reanimacyjnej - poinformowała w poniedziałek PAP pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek.
 • Pacjent na szpitalnym łóżku
  Tak szczegółowej kontroli nad placówkami medycznymi jeszcze nie było. Każdy przypadek uszczerbku na zdrowiu, do którego dojdzie w czasie hospitalizacji, trafi do specjalnego rejestru.
 • Pacjent
  Kiedy pacjent może żądać odszkodowania, a kiedy zadośćuczynienia?
 • Stomatolog pokazuje pacjentce RTG zębów
  Sądy coraz częściej przyznają zadośćuczynienia za naruszenie praw pacjentów, choć nie stwierdzono błędu medycznego – powiedziała mec. Katarzyna Fortak-Karasińska podczas konferencji „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, zorganizowanej w Warszawie.
 • Pacjent z nogą w gipsie
  Co roku rośnie liczba spraw związanych z popełnianymi przez lekarzy błędów. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości pacjentów o przysługujących im prawach w zakresie ubiegania się o odszkodowanie. Stowarzyszenie Primum Non Nocere szacuje, że rocznie w Polsce dochodzi do 20-30 tysięcy błędów spowodowanych przez medyków.
 • Kobieta leży w szpitalu
  0 zł - tyle zaproponował pacjentowi jeden ze szpitali. Żenująco niskie kwoty odszkodowań to nie egzotyka.
 • Lekarz
  Ponad miliard norweskich koron, czyli równowartość 80 mln złotych będą kosztowały norweską służbę zdrowia błędy medyczne popełnione w ubiegłym roku. Ich lista jest długa: od zoperowania nie tej kończyny, którą miano leczyć, przez błędne usunięcie piersi, po podanie nieodpowiedniej grupy krwi, co skończyło się śmiercią pacjenta.
 • Lekarz nie zawsze jest ze swoim pacjentem szczery - wynika z badań naukowców
  Lekarze mają opinię ludzi szczególnie godnych zaufania, jednak badania amerykańskich naukowców wykazały, że co drugi lekarz wprowadza w błąd swych pacjentów. Czego doktor nie mówi, choć tak naprawdę powinien?