• Dermatolog ogląda skórę
  W jaki sposób komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej mogą pomóc w gojeniu ran? Zbada to dr Joanna Bukowska z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Efekty jej badań mogłyby służyć opracowaniu terapii wspomagających leczenie uszkodzeń skórnych.
 • Geny
  Pionierskie badania, prowadzone przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, pozwoliły wskazać gen odpowiedzialny za tworzenie skórnych blizn pourazowych. To odkrycie może m.in. pomóc w leczeniu blizn i niegojących się ran.
 • Kobieta dotyka twarzy
  Tworzenie się blizn to proces naturalny. Bez względu na to z jakim rodzajem mamy do czynienia, jedno jest pewne – nie łatwo jest je usunąć. Można jednak sprawić, aby były jak najmniej widoczne, jak to robić? O najlepszych metodach opowiada dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!
 • Blizna na brzuchu
  Lato powinno być czasem spokojnego wypoczynku. Niestety, w trakcie wakacyjnych wypraw jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju urazy, na przykład podczas uprawiania sportu. Takie wypadki często kończą się powstaniem nieatrakcyjnych blizn. Nie musimy jednak godzić się z takimi „pamiątkami” z urlopu. Bliznom można skutecznie zapobiegać oraz leczyć te, które już powstały.
 • Tatiana Okupnik pokazuje swoją "Bliznę"
  Tatiana Okupnik opublikowała w sieci teledysk do najnowszego singla "Blizna".
 • Kuba Wojewódzki po raz pierwszy po ataku pojawił się na imprezie
  Kuba Wojewódzki pokazał się na oficjalnej imprezie po raz pierwszy od dnia, w którym został oblany nieznaną substancją przez zamaskowanego mężczyznę. Dziennikarz pojawił się na koncercie Dawida Podsiadło, starannie jednak omijał miejsca, gdzie mogliby go dopaść fotoreporterzy, ci zaś konsekwentnie polowali na fotki, które pokazałyby blizny po oparzeniach. Na szczęście, na twarzy showmana trudno dostrzec ślady ataku.
 • Można pozbyć się blizn
  "Wstydzę się rozebrać z powodu blizny po operacji", "Chciałabym na zawsze pozbyć się blizny po oparzeniu", "Moja cera jest brzydka, bo widać na niej ślady blizn po trądziku"… Zamiast narzekać, zacznij działać. Są skuteczne sposoby na blizny.
 • Sposób na blizny
  Blizny na skórze to najczęściej efekt urazów, przebytych operacji czy chociażby młodzieńczego trądziku. Jeśli zmiany są bardzo widoczne, mało estetyczne lub wiążą się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, warto pomyśleć o zabiegach, które zminimalizują problem. Dzięki innowacyjnym technologiom laserowym możemy uzyskać spektakularne efekty.
 • Leszek Stanek
  Ten młody aktor ma przed sobą świetlaną przyszłość. Już teraz dla roli zrobi wszystko, nawet da się oszpecić.