• Swiernalis w teledysku do nagrania "Blizny"
  "Blizny", to po "Pergaminie" kolejny utwór zapowiadający drugą płytę Swiernalisa. Tym razem artysta zaprosił do produkcji Kubę Karasia znanego z The Dumplings, który to dodał do całości swoje elektroniczne trzy grosze. Wyjątkowy mariaż syntezatorów, klarnetu i gitary sprawił, że "Blizny" nabrały wyjątkowego taneczno-melancholijnego nastroju.
 • Opatrywanie rany
  Stosowanie błon owodniowych to naturalna i niezwykle skuteczna metoda leczenia oparzeń i ran; w Polsce jednak jest wciąż za mało wykorzystywana – przekonują specjaliści, którzy uczestniczyli w II Forum Leczenia Ran w Zakopanem.
 • Czosnek
  Jak zapobiegać powstawaniu trądziku i jak usunąć po nim ślady?
 • Kobieta w kapeluszu ma na palcu krem przeciwsłoneczny
  Lato to okres, w którym z przyjemnością czerpiemy energię ze słońca, ciesząc się wysoką temperaturą i lekką opalenizną. Jeśli jednak naszą skórę pokrywają znamiona lub blizny, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Opalanie tych wrażliwych fragmentów ciała może skutkować poważnymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi.
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!
 • Zabieg usuwania blizn
  Każda z nas chciałaby mieć nieskazitelnie gładką skórę. Niestety, marzenia te często są niweczone jeszcze we wczesnej młodości przez przebyty trądzik i choroby takie jak ospa. Blizny zanikowe plecach i innych częściach ciała, które są ich efektem, pozostają na stałe i są bardzo trudne do ukrycia. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje coraz skuteczniejsze metody ich leczenia.
 • Można pozbyć się blizn
  "Wstydzę się rozebrać z powodu blizny po operacji", "Chciałabym na zawsze pozbyć się blizny po oparzeniu", "Moja cera jest brzydka, bo widać na niej ślady blizn po trądziku"… Zamiast narzekać, zacznij działać. Są skuteczne sposoby na blizny.
 • Sposób na blizny
  Blizny na skórze to najczęściej efekt urazów, przebytych operacji czy chociażby młodzieńczego trądziku. Jeśli zmiany są bardzo widoczne, mało estetyczne lub wiążą się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, warto pomyśleć o zabiegach, które zminimalizują problem. Dzięki innowacyjnym technologiom laserowym możemy uzyskać spektakularne efekty.
 • Pierwsze oznaki starzenia?
  Blizny potrądzikowe, przebarwienia i plamy, zmarszczki, a także zniszczona goleniem skóra - to problemy ze skórą twarzy wielu mężczyzn. Niestety w większości przypadków stosowanie popularnych kosmetyków oraz preparatów jest niewystarczające, aby pozbyć się problemu.
 • Tatuaże
  Tatuaże dla jednych są modną ozdobą, która dodaje charakteru, a dla innych symbolem o głębszym znaczeniu. Niezależnie od tego, dlaczego decydujemy się na tatuaż, należy pamiętać, że jest to „związek” na całe życie i wymaga dokładnego przemyślenia.