• Jeep Compass Trailhawk
  To nie jest żart. Komisja Europejska chce, by asystent pasa ruchu, system wykrywania wypadku czy ułatwienie podłączenia do instalacji auta blokady alkoholowej stały się obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów. Wszystkich - tych najtańszych i z górnej półki. 
 • Smartfon
  SMSy, wpisy na portalach społecznościowych i inne próby kontaktów ze znajomymi po dobrej imprezie mogą się następnego dnia źle dla nas skończyć. Dlatego w najnowszej wersji Androida firma Google postanowiła o nas zadbać. Można będzie zaznaczyć w ustawieniach aplikacje i kontakty, do których użycia będzie trzeba być całkowicie trzeźwym.Tak mogłoby być, ale ten system to był nasz prima aprilisowy żart.
 • Kierowca za kółkiem
  W najnowszej kampanii medialnej rząd przestrzega: za jazdę po pijanemu grozi m.in. blokada alkoholowa w aucie. Problem w tym, że wciąż brakuje przepisów, które umożliwiłyby montaż takich urządzeń. Jak dobrze pójdzie, będzie to możliwe dopiero za pół roku.
 • Kontrola trzeźwości
  Za jazdę na podwójnym gazie kierowca nie tylko czasowo straci prawo jazdy. Na dokument zostanie naniesiony specjalny kod, informujący o zdarzeniu. A to może rodzić dodatkowe kłopoty.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska, Elżbieta Bieńkowska, Donald Tusk
  Premier Donald Tusk zapowiedział, że alcolocki będą obowiązkowe od 2015 roku. Dziennik.pl sprawdził, co dzieje się z propozycją rządu.