• koncert
  Po raz 12. ruszy w czwartek Suwałki Blues Festival, jedna z największych imprez bluesowych w Polsce. Tegoroczne gwiazdy festiwalu, który potrwa cztery dni to: Kenny Wayne Shepherd, Sari Schorr czy Corey Harris Acoustic Trio.
 • John Mayall
  John Mayall, niestrudzony weteran i propagator bluesa wraca do Polski na dwa koncerty. Wystąpi w marcu 2019 roku w Warszawie i Krakowie.
 • Rawa Blues od lat przyciąa tysiące fanów
  Kris Barras Band, Sonny Landreth, Marcus King Band oraz Tim Woodson & The Heirs Harmony to gwiazdy 37. edycji Rawa Blues Festival. Dzięki temu ostatniemu zespołowi po raz drugi w historii imprezy, w katowickim Spodku zabrzmi muzyka gospel.
 • John Mayall
  Jest kimś więcej niż legendą bluesa. Jest jego ikoną, ojcem chrzestnym wielu gigantów, reformatorem i wciąż czynnym propagatorem, choć ciągle wydaje się niedostatecznie doceniony.
 • B. B. King
  Cały muzyczny świat wspomina legendę bluesa - B.B. Kinga. Artysta zmarł w Las Vegas. Miał 89 lat. W ostatnich lata poważnie chorował. Kondolencje rodzinie złożył również prezydent USA Barack Obama.
 • Hugh Laurie wraca do Polski na trzy koncerty
  W zeszłym roku swoim występem w Sali Kongresowej Hugh Laurie zachwycił warszawską publiczność. Non stop żartował z publiką, tańczył tango i szalał na scenie. Czarował też jego zespół. Lauriemu i jego trupie chyba też się spodobało, bo powracają do Polski, i to na trzy koncerty. Dwukrotnie zagrają w poznańskiej auli AUM i raz w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich (27–29.07).
 • Barack Obama śpiewa bluesa jak prawdziwy bluesman
  Jeśli nie zostanie wybrany na kolejną kadencję, powinien pójść w showbiznes. Barack Obama znów pochwalił się swoim talentem wokalnym. Wtórowali mu Mick Jagger i B.B. King. Zobacz śpiewającego prezydenta!
 • Królowa bluesa Etta James nie żyje
  Amerykańska piosenkarka Etta James, jedna z pionierek bluesa, soulu i rhythm and bluesa, zmarła w szpitalu w Kalifornii w piątek rano, na kilka dni przed swymi 74. urodzinami. Piosenkarka od dwóch lat walczyła z białaczką.
 • Hugh Laurie
  9 maja Hugh Laurie – znany dotąd światu jako gburowaty geniusz medycyny – zadebiutuje w nowej roli muzyka. Pierwszą płytę w karierze brytyjskiego aktora "Let Them Talk" wypełni jego wielka miłość, czyli blues starej szkoły. Album miał trafić do sprzedaży już w kwietniu, ale... "To kolidowało ze ślubem księcia, więc stwierdziliśmy, że przesuniemy go na później. Nie chcemy przecież zająć mu pierwszej strony" – wyjaśnia Hugh, a może House. Oto specjalna sesja promująca jego bluesowy debiut.
 • Hugh Laurie
  Longplay aktora otrzymał tytuł "Let Them Talk" i ukaże się 9 maja.