• Washington Redskins
  Niko Marley, wnuk legendarnego muzyka reggae Boba Marleya, podpisał kontrakt z występującymi w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego NFL Washington Redskins - poinformował stołeczny klub.
 • Spoken Love
  Cotygodniowa ściągawka dla tych, którzy nie mają czas słuchać. Tym razem Lil Wayne razem z Imagine Dragons, a także Fall Out Boy, Kasia Kowalska, Bokka i nie tylko...
 • tańczący burmistrz Toronto
  Słynący z narkotykowych ekscesów burmistrz Toronto, Rob Ford znów stał się obiektem kpin internautów. Tym razem za sprawą swoich gibkich ruchów do piosenki Boba Marleya"One love". Po tym występie polityk może spodziewać się zaproszenia do "Tańca z gwiazdami".
 • Prince – "Sexy Dancer"
  Prince, The Beach Boys i Bob Marley - to artyści, których muzyka łagodzi obyczaje i... potwierdzają to naukowcy. Badacze twierdzą, że na nasz nastrój najlepiej wpływają utwory wykonywane w wysokiej tonacji. Zbawienny wpływ na samopoczucie mają również dynamiczne piosenki, z przewidywalną melodią oraz mocnym bitem. Oto 14 hitów, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie... Warto sprawdzić, czy ludzie nauki tym razem mają rację.
 • 1. 2Pac
  Stacja National Prison Radio sporządziła listę muzyków, o których piosenki najczęściej proszą bywalcy zakładów karnych w Anglii. W zestawieniu królują raperzy, a wśród nich tragicznie zmarłe legendy hip-hopu (2Pac i Biggy Smalls, czyli The Notorious B.I.G.) i tylko jedna kobieta. Oto 20 artystów, których najchętniej słuchają brytyjscy więźniowie...
 • Muzka Marley'a najlepszą "pomocą dydaktyczną"
  Utwory króla muzyki reggae Boba Marleya są najczęściej wybierane jako pomoc dydaktyczna na kursach języka angielskiego, pokazują najnowsze badania. Legendarny muzyk zostawił daleko w tyle współczesne gwiazdy pokroju Lady Gagi czy Justina Biebera.
 • Książę Harry
  Brytyjski książę Harry chciałby stanąć za gramofonami i zagrać przed publicznością na imprezie reggae. Młodszy brat księcia Williama zaczął myśleć o byciu DJ-em po wizycie na Jamajce i spotkaniu z żoną zmarłego Boba Marleya.
 • "Marley" – Kevin Macdonald pokazuje legendę reggae
  Film Kevina Macdonalda to dokumentalna opowieść o legendarnym Bobie Marleyu. Za produkcję odpowiadają Chris Blackwell i Steve Bing, w całości patronuje rodzina muzyka. Amerykańska premiera została wyznaczona na 20 kwietnia. Kevin Macdonald jest cenionym twórcą dokumentów – nagrodzonego Oscarem "One Day in September" oraz "Czekając na Joe". Na koncie ma również filmy fabularne: "Ostatni król Szkocji" i "Stan gry".
 • Bob Marley
  Gdyby żył, miałby dzisiaj 66 lat. 11 maja 1981 roku odeszła jedna z największych muzycznych legend.
 • Bob Marley (1945 – 1981)
  2 lutego do sklepów trafi nowe wydanie biografii "Bob Marley – Życie. Catch a Fire" Timothy'ego White'a.