• Jarek Nowak
  Pieczone nietoperze, sos ze skisłych ryb, małpie głowy z rusztu, czy larwy pszczół w miodzie. Każdy kraj ma swoje tradycyjne potrawy, które jego mieszkańcy jedzą na co dzień. Antropolog i miłośnik egzotycznych wypraw Jarek Nowak w programie “Szokujące potrawy” emitowanym w Travel Channel poznaje najdziwniejsze kuchnie świata.
 • Jan Krzysztof Ardanowski
  Nie przewidujemy żadnych zmian w zakresie odstrzału bobrów, nie można w tej chwili strzelać do bobrów i tak też pozostanie - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał są to ustalenia na poziomie rządowym. "Temat jest zamknięty w tym zakresie" - podkreślił.
 • Bóbr
  Miałem to nieszczęście próbowania ogona bobra, kiedy jeszcze Litwa nie należała do UE – mówi w rozmowie z dziennik.pl Robert Makłowicz, na temat pomysłu ministra rolnictwa, który uważa, że bobry i żubry powinny być jadalne. Dziennikarza i krytyka kulinarnego najbardziej rozśmieszyły słowa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na temat ogona bobra jako afrodyzjaka. Dlaczego?
 • "Polskie gówno", czyli krajobraz po bitwie
  Musical "Polskie gówno" dziś wchodzi do kin. To kolejny dowód, że filmowcy coraz chętniej opowiadają o polskiej scenie muzycznej.
 • Czy dorastanie do dojrzałości w ogóle jest możliwe?
  "Bobry" Huberta Gotkowskiego nie zmienią biegu niezależnego kina w Polsce, ale są kolejną całkiem sympatyczną próbą zastąpienia środków potrzebnych do realizacji profesjonalnego kina abstrakcyjnym poczuciem humoru, groteską czy absurdalną grą skojarzeń. "Bobry" to także tęsknota za poprzednimi dekadami znaczonymi w Polsce boomem zespołów rockowych i punkowych.
 • Oto największy problem zarządców A4- bobry. Zwierzęta kopią nory w nasypach, a zbudowane przez nie zbiorniki wodne podmywają autostradę. Dlatego też Stalexport dostał wolną rękę od obrońców środowiska w sprawie rozwiązania problemu bobrów.
 • Muzyka jakiej słuchamy to sprawa indywidualnych preferencji. Każdy z nas ma również muzyczne antypatie, których słuchając czuje się jak na torturach. Jak się okazuje, dla bobrów, takimi trudnymi do zniesienia dźwiękami są piosenki Dody.
 • Perfumy
  Zapach to jeden z elementów, na który kobiety zwracają szczególną uwagę u mężczyzn. Będziesz zaskoczony, kiedy dowiesz się czym tak naprawdę pachną twoje perfumy…
 • Bobry nad Biebrzą mają się dobrze
  Kąpać się w rzece przy takim mrozie? Chyba trzeba być bobrem, szczególnie takim, który mieszka nad Biebrzą. Mimo siarczystych mrozów te sympatyczne zwierzaki mają się świetnie. Choć - jak donoszą obserwatorzy - są całe pokryte lodowymi dredami.