• Dolary
  P ostulat "niech bogacze staną się przeżytkiem" (ang. "make the rich obsolete") coraz śmielej zaczyna pojawiać się w amerykańskiej debacie politycznej. Wysuwa go lewe skrzydło Partii Demokratycznej skupione wokół senatora Berniego Sandersa (ma zamiar kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 r.) i nowo wybranej kongresmenki Alexandrii Ocasio-Cortez. To skrzydło powołuje się na nowoczesną teorię pieniądza (Modern Monetary Theory, MMT). U nas lansuje ją (jak dotąd) tylko niezbyt poważna partia Młoda Polska reżysera Konrada Niewolskiego i rapera Popka.
 • Pieniądze
  Chcesz mieć majątek wart więcej niż milion złotych? Nawet nie myśl o etacie. Badanie NBP nie zostawia złudzeń. Majętność gospodarstw domowych, gdzie dominuje praca najemna, wynosi jedną trzecią tego, co w rodzinach uzyskujących główny dochód z samozatrudnienia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Mężczyzna z cygarem
  Walka z nierównościami może przeobrazić się w walkę z bogatymi. Tyle że zamiast ich przeklinać, powinniśmy być im wdzięczni
 • Mieszkanie
  Oferta luksusowych apartamentów, penthouse'ów i rezydencji od 2016 do 2020 roku ma wzrosnąć prawie o jedną czwartą - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Donald Trump
  Majątek osób, które prezydent elekt USA Donald Trump wybrał dotąd do swej administracji, wg "Forbesa" i innych źródeł przekracza 14 mld dol. Największą fortunę ma nominowana na minister oświaty Betsy DeVos; majątek jej rodziny szacuje się na ponad 5 mld dol.
 • Bill Gates
  Światowy kryzys dotknął także miliarderów… W porównaniu do zeszłego roku ich liczba zmniejszyła się z 1826 do 1810. Magazyn „Forbes” opublikował kolejny ranking najbogatszych ludzi świata . Oto kto znalazł się w pierwszej dziesiątce!
 • Cessna Citation X
  W elitarnym świecie milionerów, prywatny odrzutowiec to obowiązkowy element prowadzenia biznesu… Warte dziesiątki milionów dolarów wehikuły nie tylko ułatwiają transport, ale i są niezastąpioną wizytówką krezusa… Zobacz zdjęcia!
 • Euro
  Demokrację zabijają najbogatsi - uważa Marcin Król. Jego zdaniem, najlepiej widać to na przykładzie Grecji. Tam, w wyniku zmian i działań kilku tysięcy bogaczy, zwyczajni ludzie będą musieli teraz zaciskać pasa. Ostrzega, że to samo dzieje się w innych państwach. Jeśli więc nie pokona się "klasy bezczelnych pieniędzy", to nie uda się ocalić demokracji.
 • Dolary
  Kraje rozwinięte okres najlepszego wzrostu maja już za sobą. Teraz nastała era krajów rozwijających się – przynajmniej jeśli idzie o produkcję multimilionerów. Tak wynika z opracowania „The Wealth Report 2014” przygotowanego przez firmę konsultingową Knight Frank z Londynu.
 • Mansa Musa I
  Mansa Musa I, czyli  król afrykańskiego Imperium Mali (1280-1337), został przez portal Celebrity Networth uznany za najbogatszego człowieka wszech czasów. Jego majątek szacowany jest na 400 miliardów dolarów. W rankingu jest jednak więcej zaskakujących nazwisk.