• Jan Wróbel
  W "Polityce" reżyser "Kleru" broni się przed napaściami – usłyszałem w radiowym przeglądzie prasy. Rzeczywiście, Wojciech Smarzowski uznał, jak widać, że kurs "rety, biją" jest wygodną dla niego formą debaty nad filmem, który, przecież, zawiera płycizny – zaskakujące w dziele jednego z najlepszych reżyserów na Ziemi, tej Ziemi.
 • Jakub Gierszał w filmie "Najlepszy"
  To nie miało prawa się nie udać. Historia Jerzego Górskiego – narkomana, który najpierw wygrał walkę z nałogiem, a potem zdobył tytuł mistrza świata w podwójnym triathlonie – wygląda jak filmowy samograj. Aby dodatkowo zwiększyć siłę rażenia "Najlepszego", reżyserię powierzono wsławionemu "Bogami" Łukaszowi Palkowskiemu, a do tytułowej roli zatrudniono Jakuba Gierszała. Niestety, jak często bywa również w sporcie, wielkie plany zweryfikowała kapryśna rzeczywistość. "Najlepszy" na nie jest filmem chybionym, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że twórcom nie udało się wykorzystać drzemiącego w projekcie potencjału.
 • Odmieniona Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka
  Zespół Watchout Productions odpowiedzialny m.in. za sukces "Bogów" pracuje nad nowym filmem – opowieścią o Michalinie Wisłockiej. To kolejna wielka Polka, której biografia trafi na ekrany kin.
 • Tomasz Kot chce "Żyć nie umierać". Kolejna niezwykła kreacja gwiazdy "Bogów"
  Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – z tym pytaniem musi zmierzyć się bohater grany przez Tomasza Kota w filmie Macieja Migasa "Żyć nie umierać". To kolejna, po postaci profesora Religi w "Bogach", brawurowa rola znakomitego polskiego aktora.
 • Trailer "Bogów" wśród najlepszych na świecie
  Zwiastun filmu "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego znalazł się na liście nominowanych do Golden Trailer Awards 2015 – prestiżowej nagrody przyznawanej najlepszym trailerom.
 • Orły 2015: Tomasz Kot
  Orły 2015 zostały wręczone. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Opowieść o profesorze Zbigniewie Relidze zdobyła 7 nagród, w tym za najlepszy film. "Miasto 44" Jana Komasy otrzymało 4 Orły, a "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, nominowany łącznie w 11 kategoriach, dostał tylko jedną statuetkę.
 • Orzeł dla filmu "Bogowie"!
  Kasowy przebój roku 2014, "Bogowie" został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową Orzeł 2015 dla najlepszego filmu. Jego twórca Łukasz Palkowski otrzymał Orła w kategorii "najlepszy reżyser".
 • Orły 2015: "Bogowie"
  W poniedziałkowy wieczór poznamy zwycięzców polskich Orłów, zwanych też rodzimymi Oscarami – nagród Polskiej Akademii Filmowej.
 • 1. "Bogowie" – 9 686 008 dolarów
  To był naprawdę dobry rok dla polskiego kina. Wśród dziesięciu najbardziej kasowych produkcji na naszych ekranach, aż pięć to rodzime tytuły. Polskie filmy cieszyły się bardzo dobrą frekwencją i pokonały takie zachodnie hity, jak "Wilk z Wall Street" i "Jak wytresować smoka 2".
 • Gorzki (?) sukces "Gry o tron"
  Zaskakujące premiery i nie mniej zaskakujące wydarzenia. Zjawiska i pożegnania. Jakie filmowe momenty z roku 2014 zapamiętamy na dłużej?