• Muzułmanka w Niemczech
  Sąd w Berlinie zdecydował, że rząd Niemiec musi sprowadzić do kraju niemiecką obywatelkę, która wyszła za domniemanego bojownika Państwa Islamskiego (IS), a wraz z nią ich troje dzieci - poinformowała w piątek BBC. To pierwszy tego rodzaju wyrok w RFN.
 • Państwo Islamskie
  32-letnia Niemka została w piątek w Stuttgarcie skazana na pięć lat więzienia za członkostwo w organizacji terrorystycznej, czyli w Państwie Islamskim (IS). Prokuratura federalna postulowała sześć lat pozbawienia wolności, obrona wnosiła o trzy lata.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych Dick Schoof w sobotnim wywiadzie dla agencji Associated Press ostrzegł, że Państwo Islamskie (ISIS) ma w Europie 60-80 zakonspirowanych agentów gotowych do przeprowadzenia ataków terrorystycznych.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Spiker irańskiego parlamentu Ali Laridżani powiedział w środę, że Rosja nie posiada na terytorium Iranu stałej bazy lotniczej. Zapewnił jednak, że Teheran współpracuje z Moskwą w kwestiach regionalnych.
 • Terrorysta
  W Macedonii zatrzymano bojownika Państwa Islamskiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowano, że chodzi o obywatela Macedonii, który pochodzi ze Skopje. Zatrzymany został po tym jak nielegalnie wrócił z wojny w Syrii, gdzie przebywał od października 2014 roku.
 • Terrorysta
  Syn Osamy bin Ladena, Hamza, wzywa do ataków w państwach Zachodu. W nagraniu audio opublikowanym na Twitterze, młody mężczyzna przekazuje apel o dokonywanie zamachów w Ameryce i na terenie państw sojuszniczych. Wymienia jako główne cele: Londyn, Waszyngton, Paryż i Tel Awiw.
 • Hiszpania flaga
  Terroryści Państwa Islamskiego są już na terenie Hiszpanii - twierdzi ekspert do walki z ekstremizmem islamskim, Jose Maria GilGarre. W raporcie przekazanym agencji prasowej Europa Press Gil Garre zapewnia, że Hiszpania nie jest dla terrorystów celem zamachów, tylko miejscem z którego za pośrednictwem internetu finansują swoje organizacje, werbują ochotników i wymuszają okupy.
 • Mur więzienny
  Stany Zjednoczone od kilku lat prowadzą program "strategicznych zwolnień". Bojownicy z amerykańskiego więzienia Parwan w Afganistanie wykorzystywani są przez Amerykanów jako karta przetargowa.