• Poród
  Termin porodu coraz bliżej, a Ty zamiast już tylko cieszyć się, że wkrótce powitasz na świecie swojego maluszka, martwisz się tym, jak bolesny będzie poród? Zamiast się denerwować, dowiedz się więcej o sposobach, które skutecznie łagodzą odczuwalny w tym czasie ból.
 • Noworodek
  Szpitale utrudniają dostęp do informacji publicznej - poinformowała w środę Fundacja "Rodzić po ludzku", która gromadzi informacje o jakości opieki w placówkach położniczych. Według fundacji, dostępu do informacji publicznej odmawiają też niektóre oddziały NFZ.
 • Rodzice z noworodkiem
  Maksymalnie do końca 2018 r. będą obowiązywały medyczne standardy łagodzenia bólu porodowego oraz opieki okołoporodowej, które do tej pory określał resort zdrowia. Teraz chce, by opisem procedur zajmowały się towarzystwa naukowe. Likwidacji standardów obawia się fundacja "Rodzić po ludzku".
 • Projektowane rozporządzenie definiuje zalecane metody łagodzenia bólu porodowego
  Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, które określa model stosowania znieczulenia podczas porodu, w tym - znieczulenia zewnątrzoponowego. Poznaj go.
 • Kobiety w Tychach mogą rodzić znieczulone gazem rozweselającym
  Gaz rozweselający jest stosowany tylko wtedy, kiedy pacjentka odczuwa silne bóle porodowe. Może być alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulania kobiet. Z nowego środka łagodzącego ból porodowy skorzystało do tej pory kilka pacjentek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Tychach.