• Krzysztof Bondaryk przed komisją śledczą ds. Amber Gold
  Celem ABW ws. Amber Gold było szybkie działanie i przerwanie działalności przestępczej, prokuratura stawiała na bardziej odległe terminy, interweniowałem u prokuratora generalnego, nacisk ABW był na granicy dopuszczalności - powiedział przed komisją śledczą b. szef ABW Krzysztof Bondaryk.
 • Antoni Macierewicz
  MON krytycznie ocenia działania generała Bondaryka. Dziennik "Rzeczpospolita" napisał dziś, że w listopadzie generał Krzysztof Bondaryk, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i doradca ministra obrony narodowej, ujawnił informacje o hakerskim ataku na MON. W jego wyniku w ciągu kilku lat z serwerów ministerstwa skradziono kilkaset tysięcy maili.
 • podsłuch
  Bartłomiej Sienkiewicz stanowczo zaprzecza tezom publikacji "Gazety Wyborczej". W podobnym tonie mówił w RMF FM wicepremier Tomasz Siemoniak. W oddzielnych oświadczeniach stanowisko zajęły ABW, SKW, policja i MSW. Według "GW" tajna grupa utworzona w MSW badała, czy za aferą podsłuchową stoją ówcześni i byli szefowie służb specjalnych.
 • Bartłomiej Sienkiewicz
  Naginanie prawa, podsłuchiwanie byłych szefów służb, wprowadzenie w błąd sądu i prokuratury - to tylko część zarzutów w aferze, o jakiej pisze "Gazeta Wyborcza". Chodzi o domniemany spisek generałów, który polecił tropić Bartłomiej Sienkiewicz, kiedy był jeszcze szefem MSW. Podejrzewał, że za aferą podsłuchową stoją byli szefowie służb - ABW, SKW i BOR. Inwigilowano nawet urzędującego szefa CBA.
 • Prezydent Bronisław Komorowski i szef ABW Krzysztof Bondaryk. Zdjęcie z 2010 roku
  Nie ma już wątpliwości, że właśnie rodzi się nowa, siódma służba specjalna, na wzór głośnej amerykańskiej NSA i brytyjskiej GHCQ. Co może szokować, będzie to przedsięwzięcie realizowane w formule... partnerstwa publiczno-prywatnego.
 • Szef MSZ Radosław Sikorski
  Pracę Agencji Wywiadu będzie nadzorował minister spraw zagranicznych, a nie premier, jak dotąd. Przyjęcie brytyjskiego modelu, w którym zajmująca się zbieraniem informacji poza granicami Zjednoczonego Królestwa agencja MI-6 podlega pod resort dyplomacji Foreign Office, to główne założenia reformy polskiego wywiadu – mówią rozmówcy DGP.
 • gen. Stanisław Koziej
  Jutro szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej spotka się z ustępującym szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem. Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Joanna Trzaska-Wieczorek z prezydenckiego biura prasowego, rozmowa odbędzie się na polecenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Będzie dotyczyła m.in. powodów i okoliczności rezygnacji Krzysztofa Bondaryka.
 • Krzysztof Bondaryk
  Przedstawiciele PiS w sejmowej komisji ds. służb specjalnych nie chcą opiniować wniosku premiera o dymisję szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili posiedzenie.
 • Krzysztof Bondaryk
  Po ponad pięciu latach z kierowania największą polską służbą specjalną zrezygnował gen. Krzysztof Bondaryk. Premier wczoraj przyjął jego dymisję. Generał nie zgadzał się z głównymi założeniami reformy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego planowanymi przez rząd – wynika z nieoficjalnych informacji DGP.
 • Macierewicz kontra szef ABW. Sąd wydał wyrok
  Sąd Apelacyjny całkowicie zmienił wyrok niższej instancji w sprawie, którą szef ABW, Krzysztof Bondaryk wytoczył Antoniemu Macierewiczowi. Poszło o słowa posła PiS w programie telewizyjnym. Wyrok jest prawomocny.