• Borys Jelcyn
  Polska i Rosja powinny rozmawiać na tematy historyczne i dążyć do ustalenia prawdy; historia II wojny światowej i polityki ZSRR kryje sporne kwestie, w Rosji możliwości debaty są ograniczane - uważa Siergiej Fiłatow, były szef administracji (kancelarii) prezydenta Borysa Jelcyna.
 • Władimir Putin i szef jego sztabu wyborczego Dmitrij Miedwiediew świętują zwycięstwo
  "Wszyscy dobrowolnie staliśmy się zakładnikami człowieka, który prowadził nas w świetlaną przyszłość uderzająco podobną do mrocznej przeszłości". Takim zdaniem kończą się "Świadkowie Putina" Witalija Manskiego. Brzmi znajomo?
 • Kreml
  Jeśli odrzucić emocje i erystykę, Rosja, sprzeciwiając się rozmieszczaniu w naszym regionie sił NATO, stawia jeden kontrargument. Umowę z 1997 r., która miała Kremlowi gwarantować, że kraje dawnego bloku wschodniego pozostaną członkami NATO drugiej kategorii. Rosyjskie tezy przypominają skargi zdemaskowanego oszusta, że ofiara poczęstowała go grubszym słowem. Kwestia proporcji.
 • Stanisław Ciosek
  Stanisław Ciosek przy okazji promocji swojej książki "Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne" wyciągnął na światło dzienne historię, której głównym bohaterem był ówczesny wicepremier Leszek Balcerowicz. "To był szalony dzień"  - mówi dziennikowi.pl były polski ambasador w Rosji.
 • Obecna kadencja Władimira Putina jest jego trzecią na fotelu prezydenta Rosji
  Władimir Putin już od 15 lat rządzi Rosją. 9 sierpnia 1999 roku ówczesny szef FSB oraz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej został mianowany pełniącym obowiązki premiera. "Przecież nikt go nie zna, jest kompletnie niezauważalny, brak mu charyzmy, wyrazu. Nie da się z niego nic wykrzesać. Żartuje pan?" - tak na początku lata 1999 roku dziennikarze zareagowali na pomysł, by to Putin zastąpił Borysa Jelcyna na stanowisku prezydenta. Kierownik administracji Jelcyna, Aleksander Wołoszyn, tylko się na te wątpliwości uśmiechnął...
 • Borys Jelcyn i Jacques Chirac
  Jak oni całowali... Jeszcze kilka dekad temu mocny, męski uścisk dłoni politycy chętnie zastępowali namiętnym, przydługim pocałunkiem... Wśród całuśnych polityków zdecydowanie wyróżniał się Borys Jelcyn, jednak w czułości i intensywności powitań nie ustępowali mu także polscy działacze... Zobacz galerię!