• Uczniowie w szkole
  MEN w trosce o uczniów reguluje długość i miejsce spędzania przerw. Organizacje rodziców alarmują, że zapomina jednak o najpoważniej udręce uczniów: hałasie.
 • Bank
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciw bankom: BPH, PKO BP i Pekao - poinformował w czwartek Urząd. Jak dodano, to kolejne postępowania w sprawie spreadów. Wątpliwość UOKiK budzą postanowienia dotyczące sposobu określania wysokości kursów walut.
 • Prezes PZU Michał Krupiński
  "Ja osobiście spodziewałem się tego scenariusza. Musimy jeszcze zbadać konsekwencje i zobaczyć, jak zareagują politycy i rynki w przyszłych danych, ale spodziewam się, że nasz portfel inwestycyjny jest przygotowany lepiej niż inny na tę ewentualność" - zapewnia, pytany konsekwencje Brexitu, prezes PZU Michał Krupiński. W rozmowie z dziennik.pl przyznaje również, że PZU czeka na oficjalne informacje o Pekao, a przeprowadzony w grupie audyt może pozytywnie wpłynąć wyniki.
 • Bank
  Zarządy instytucji finansowych notowanych na warszawskiej giełdzie zarobiły w ubiegłym roku ponad 217 mln zł. To o 10 proc. więcej niż w 2014 r.
 • Mieszkanie
  1441 zł – tyle wyniesie miesięczna rata kredytu na zakup 82-metrowego mieszkania w Banku BPH, który zajął I miejsce w marcowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl. Na jakich warunkach skłonny on jest udzielić kredytu naszym klientom? Jakie warunki oferują inne banki? Odpowiedzi poniżej.
 • złoty banknoty stuzłotówka
  Ponad 50 złotych miesięcznie zarabia średnio na każdym swoim kliencie bank BPH. Dziesięć złotych mniej zyskuje bank Pekao. Najmniej zysków z klientów czerpie Alior Bank. Zobacz, ile bank zarabia na Tobie.
 • Zajmująca się organizacją szkoleń spółka Sparrow, założona przez prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela i jego znajomą Ewę Wróbel, została postawiona w stan likwidacji - podaje "Puls Biznesu". To ta sama firma, której Katarzyna Niezgoda, życiowa partnerka Kammela, zlecała usługi warte miliony.
 • Kolejka do bankomatu - zdjęcie ilustracyjne
  Bank BPH już w grudniu tego roku zacznie testować bankomaty, z których pieniądze będzie można wypłacać przykładając palec do czytnika - informuje "Puls Biznesu". Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, bank przygotowuje testy nowej, biometrycznej technologii - sposobu autoryzacji wypłat z bankomatów.
 • Zwierzchniczka zwalnia pracowniczkę
  BNP Paribas Polska to czwarty bank, który w ciągu ostatnich kilku tygodni zapowiedział zwolnienia pracowników. Do połowy 2013 roku chce zwolnić do 410 osób. Skoro nie można sprzedawać kredytów, to trzeba ciąć koszty.
 • Polskie banki muszą być bardziej przyjazne dla ludzi
  Kryzys się skończył, więc polskie banki mogą już przestać ostrzegać - radzi były prezes BPH, Józef Wancer. Według niego nasze instytucje muszą stać się bardziej przyjazne dla klienta.