• Miejsce strzelaniny w Monachium
  Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował do obywateli o zachowanie rozwagi pomimo wzburzenia po strzelaninie w Monachium. Zastrzegł, że jest za wcześnie, by dopatrywać się inspiracji tego czynu w zamachu dokonanym w Norwegii przez Andersa Breivika.
 • Wpadka Moniki Olejnik. Użyła fotomontażu zdjęć Dudy i Breivika
  Monika Olejnik bije się pierś i przeprasza za użycie zdjęcia, na którym twarz prezydenta Andrzeja Dudy została wklejona do fotografii norweskiego terrorysty, Andersa Breivika.
 • Nowy rzecznik PiS Marcin Mastalerek
  Afera madrycka wyniosła go na partyjne szczyty, doprowadziła do ucha Jarosława Kaczyńskiego i otworzyła szerokie wody medialnej obecności. Marcin Mastalerek, nowa oficjalna twarz Prawa i Sprawiedliwości, to jeden z ambitnych młodych wilków PiS, w którym wielu widzi przyszłość ugrupowania. Ale mówi się o nim też, że jest jeszcze bardziej cyniczny i bezwzględny niż Adam Hofman.
 • Więzienie
  Jego cela to tak naprawdę trzypokojowe mieszkanie z dostępem do siłowni. Ciepło, przytulnie i bezpiecznie. A jednak Anders Breivik skarży się na warunki w więzieniu. Napisał o tym do rosyjskich mediów.
 • Dwa lata temu uciekł przed strzałami Andersa Breivika, teraz stał się najmłodszym członkiem norweskiego parlamentu. 23-letni Frederic Holen Bjoerdal został wybrany w poniedziałkowych wyborach parlamentarnych z ramienia Partii Pracy. 
 • Utoya. Wyspa, na której Breivik dokonał masakry
  Mijają dwa lata od najbardziej krwawych zamachów terrorystycznych w Norwegii. 22 lipca 2011 roku Anders Behring Breivik odpalił ładunki wybuchowe w pobliżu budynków rządowych w Oslo. Wkrótce potem otworzył ogień do młodych ludzi przebywających na letnim obozie na wyspie Utoya. W obu atakach zginęło w sumie 77 osób. Masakrę przeżył Polak, Adrian Pracoń. Swoje wspomnienia opisał w książce "Masakra na wyspie Utoya".
 • Prof. Marcin Król
  Kardynał Richelieu, jeden z najwybitniejszych polityków w dziejach Zachodu, powiedział, że „w polityce można rozmawiać nawet z diabłem, ale nie z szaleńcem”. Jesteśmy obecnie dokładnie w sytuacji, kiedy to trzeba sobie poradzić z szaleńcem, a my, na skutek przyzwyczajenia do racjonalności ludzkich zachowań oraz do tego, że zawsze jakoś się da dogadać, nie wiemy, co zrobić.
 • 45-letni Brunon K., adiunkt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym - to on podejrzany o przygotowywanie zamachu na najważniejsze osoby w państwie. Mężczyzna rok temu ogłaszał się w internecie jako specjalista od obsługi materiałów wybuchowych.
 • Stanisław Tym
  Znany satyryk i publicysta nie kryje oburzenia słowami Mariusza Błaszczaka z PiS za jego dość dziwną wypowiedź dotyczącą Andersa Breivika. "Zdeklarowany katolik otwarcie solidaryzuje się ideowo z przerażającym ksenofobem i mordercą" - komentuje Stanisław Tym.
 • Anders Behring Breivik
  "Nie odwołam się od wyroku" - oświadczył skazany na 21 lat więzienia Anders Behring Breivik. Przeprosił również "nacjonalistycznych bojowników", że nie zabił więcej osób.