• Janusz Józefowicz
  Po ogromnym sukcesie "Metra" w Polsce, Janusz Józefowicz ze swoim zespołem ruszył na podbój Broadwayu. Niestety Ameryka nie przyjęła polskiej produkcji z entuzjazmem, a twórcy musieli szybko wrócić do domu z poczuciem ogromnej porażki.
 • Janusz Józefowicz
  Musical "Metro" to bez wątpienia największy sukces w dorobku Janusza Józefowicza. Nic więc dziwnego, że kiedy spektakl otrzymał negatywne recenzje w amerykańskiej prasie, reżyserowi trudno było się z tym pogodzić.
 • Gwiazda Broadwayu, Liza Minnelli pojawi się gościnnie w nowym sezonie serialu "Smash". Produkcja opowiada o kulisach powstawania musicalu, a artystka wcieli się w samą siebie .
 • Słynna piosenkarka i aktorka, Cher chce przypomnieć swoim fanom własną drogę do sukcesu i wielkiej kariery. Gwiazda ogłosiła, że pracuje właśnie nad musicalem, który będzie oparty na jej barwnej i burzliwej biografii.
 • Mike Tyson
  Słynny amerykański bokser Mike Tyson zamienia ring na scenę teatralną. Wystąpi na nowojorskim Broadwayu w autobiograficznym monologu: "Niezaprzeczalna prawda". Premierowy spektakl w reżyserii znanego Spike'a Lee odbył się w kwietniu w Las Vegas.
 • Jesus Christ Superstar
  Na Broadwayu powstaje coraz więcej musicali o treści religijnej. Teatry próbują w ten sposób pozyskać nową grupę widzów, dla których spektakle związane z tematem wiarą będą dodatkową atrakcją. Niestety, próby zwabienia wiernych na specjalnie dla nich przygotowane przedstawienia nie zawsze kończą się sukcesem.
 • Musical "Król Lew"
  Musicalowa adaptacja animowanego filmu Disneya "Król Lew" zarobiła najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych broadwayowskich produkcji. Od 1997 roku spektakl przyniósł ponad 853 mln dolarów pokonując nawet tak kultowy musical, jak "Upiór w operze" Andrew Lloyd Webbera, który zarobił od 1988 roku 853 mln dolarów.
 • "Upiór w operze"
  Na nowojorskim Broadwayu już dziesięć tysięcy razy widzowie obejrzeli musical "Upiór w operze". W sobotę odbyło się jubileuszowe przedstawienie, któremu towarzyszyły oklaski i specjalnie na tę okazję przygotowany tort .