• Zamknięta szkoła
  Obowiązkiem nauczycieli należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego jest dostosować się do decyzji o zawieszeniu strajku - powiedział PAP szef ZNP Sławomir Broniarz. Szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz podkreślił zaś, że nie ma możliwości legalnego strajku w poniedziałek.
 • Nauczyciel szkoła tablica
  Powrót do wcześniejszej emerytury i dobrowolny wybór czasu pracy – takie m.in. propozycje mają doprowadzić do „bezbolesnego” zwiększenia pensum. DGP poznał główne założenia opracowywanego na Nowogrodzkiej planu.
 • Strajkujący nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 86 w Gdańsku.
  Szykując plan awaryjny, umożliwiający przeprowadzenie matur ze strajkiem nauczycieli w tle, rząd przy okazji pokazał, że doraźna potrzeba może uzasadnić niemal każde działanie legislacyjne władzy. Rządowy projekt może trafić do Sejmu bez żadnych konsultacji, przyjęty na szybko i wdrażać legislacyjne by-passy, które i tak nie dają 100-proc. gwarancji, że obejdzie się bez turbulencji. Całe szczęście, tym razem intencje są szczytne. A co jeśli następnym razem nie będą?
 • Prezes ZNP Sławomir Broniarz
  Kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu o oświacie – poinformował we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Oczekujemy, że to będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego – dodał. Równocześnie Komitet Strajkowy Nauczycieli zaapelował do dyrektorów placówek o jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych.
 • Sławomir Broniarz
  Nie wiem, czy miałbym odwagę zablokować moim uczniom dostęp na studia. Moje osobiste zdanie w tej materii jest raczej pro uczniowskie – powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz w piątek w radiu TOK FM. Po Wielkanocy zarząd związku będzie dyskutować na temat obecnego protestu.
 • Sławomir Broniarz
  Problem w tym, że strona rządowa stała się zakładnikiem porozumienia zawartego z "Solidarnością" – powiedział we wtorek w Olsztynie przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. "A my tego dokumentu nie chcemy i nie zamierzamy podpisać" - podkreślił.
 • egzamin ósmoklasisty
  Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.
 • Slawomir Broniarz
  W szkolnictwie jest dziś bardzo źle. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Rząd wiedział od grudnia o zagrożeniu strajkami, jednak nic od tego czasu nie zrobił. Z drugiej strony mamy Sławomira Broniarza, który również nie robi nic ku temu, aby zmienić oświatę na lepsze. Prezentuje tylko roszczenia finansowe - mówi w rozmowie z dziennik.pl Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
 • Prezes ZNP Sławomir Broniarz
  Myślę, że wszystkie poważniejsze decyzje szef ZNP Sławomir Broniarz konsultuje z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną - powiedział w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Ocenił, że zbyt niskie płace nauczycieli to efekt rządów PO-PSL.
 • Sławomir Broniarz
  "Prezydium Zarządu Głównego ZNP postanowiło kontynuować strajk i wystąpić do Prezesa Rady Ministrów o natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego" – poinformował w piątek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Ocenił też, że z powodu protestu nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone.