• David Buckel
  David Buckel popełnił samobójstwo, aby zwrócić uwagę na zanieczyszczenie środowiska i niepokojące zmiany klimatu. Znany prawnik oblał się substancją łatwopalną i podpalił na terenie Prospect Park na nowojorskim Brooklynie.
 • "Zanim się pojawiłeś"
  Połowa filmowego roku 2016 już za nami, czas więc na pierwsze podsumowania. Na początek najlepsze z opowieści o miłości, które trafiły na polskie ekrany.
 • Bukmacherzy typują – najlepszy film:
  88. gala wręczenia nagród Akademii Filmowej już blisko, coraz bliżej. Czerwony dywan rozwinięty, wypucowane Oscary czekają na nowych właścicieli. W czyje ręce trafią cenne statuetki przekonamy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zobaczcie, na kogo stawiają analitycy STS.
 • "Brooklyn" – dobrze uwierzyć w bajki
  Nominowany do Oscara "Brooklyn" Johna Crowleya ze scenariuszem Nicka Hornby'ego to bajkowa opowieść o emigracji, miłości i życzliwości.
 • "Ave, Cezar!" (reżyseria Joel Coen, Ethan Coen)
  Premiery tego weekendu proponują widzom podróże w czasie… Do lat czterdziestych i pięćdziesiątych można się wybrać z bohaterką oscarowego (trzy nominacje) "Brooklynu", gwiazdami fantastycznego show braci Coenów i ocalałą z Holokaustu żydowską dziewczynką z filmu Michała Szczerbica. Zadowoleni będą też miłośnicy kina artystycznego i dzieciaki, przed którymi swoje podwoje otwiera kolorowy "Zwierzogród". Co dokładnie jest grane w polskich kinach? Zobaczcie w naszej galerii, bo jest w czym wybierać.
 • "Brooklyn" to triumf w pełni zasłużenie nominowanej do Oscara Saoirse Ronan
  Nominowany do Oscara "Brooklyn" Johna Crowleya to cudowny, choć w pewnym sensie absolutnie niedzisiejszy film.
 • Najlepsze filmy roku 2015 według serwisu rottentomatoes.com
  Koniec roku to tradycyjnie już czas podsumowań. Za serwisem rottentomatoes.com przedstawiamy więc ranking filmów, które w mijającym nam 2015 były najlepiej oceniane przez krytyków współpracujących z opiniotwórczym portalem.
 • Saoirse Ronan na premierze filmu "Brooklyn" w Toronto
  "Brooklyn" zapowiada się na jedno z filmowych wydarzeń jesieni 2015. Obraz Johna Crowleya zachwycił krytyków na festiwalu w Sundance. Teraz swoją premierę miał na Toronto Film Festival. Największe zaś brawa zbiera ona – Saoirse Ronan. 21-letnia Irlandka, która z dziecięcej gwiazdy "Pokuty" wyrosła na jedną z najważniejszych aktorek młodego pokolenia.
 • Doceniony na Sundance "Brooklyn" według scenariusza Nicka Hornby'ego
  W sieci pojawił się zwiastun filmu Johna Crowleya, "Brooklyn", z Saoirse Ronan w roli głównej.
 • Saoirse Ronan na Sundance Film Festival 2015
  Pamiętacie małą Briony Tallis, która w "Pokucie" złamała życie siostrze i jej ukochanemu? Ta dziewczynka wyrosła na jedną z najbardziej cenionych aktorek młodego pokolenia. Na festiwalu Sundance promowała swój najnowszy film "Brooklyn". Zobaczcie, jak się zmieniła!