• ProfesorAren Maeir (L) Dr Yitzhak Paz i profesor Yuval Gadot piją piwo zrobione ze starożytnych drożdży
  Wielki sukces izraelskich naukowców. Przy współpracy z lokalnymi browarami, użyli drożdży, znalezionych w starożytnych wykopaliskach, by wytworzyć piwo. Eksperyment zakończył się całkowitym sukcesem.
 • Beczki
  Z powodu niezwykle długich upałów i związanej z tym wzmożonej produkcji piwa browarom w Niemczech zaczyna brakować skrzynek do transportu tego trunku. Producenci ostrzegają przed opóźnieniami w dostawach i apelują do klientów o szybkie zwracanie skrzynek.
 • Mateusz Morawiecki
  Obniżka akcyzy o 50 proc. dla polskich browarów rzemieślniczych zacznie obowiązywać od początku 2018 r. - powiedział PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Według analizy resortu finansów na obniżce skorzysta ok. 150 browarów działających w Polsce.
 • Piwo
  Pić piwo i podróżować po USA - takie zadania stoją przed pracownikiem poszukiwanym na nową posadę w renomowanym waszyngtońskim instytucie Smithsonian, największym na świecie zespole muzeów i ośrodków badawczo-edukacyjnych. Roczna pensja to 64 650 dol.
 • OPUSZCZONY BROWAR GLOGERA W JEŻEWIE STARYM
   Jeszcze w latach pięćdziesiątych działał i tętnił życiem, dziś popada w ruinę i przyciąga miłośników tajemnic oraz miejskich eksploracji. Rozsypujące się ściany, zapadający się dach, wiatr hulający wśród odrapanych ścian, dreszcze na plecach i niesamowita historia, sięgająca drugiej połowy XIX wieku.
 • Piwne ciekawostki
  Które browary leżą najbliżej biegunów? W którym kraju jest najwięcej piw, a w którym piwne style są najbardziej różnorodne? Jak smakuje japońskie piwo lodowe? Przedstawiamy 5 rzeczy, których o piwie nie wiedziałeś.
 • Piwo
  Polacy nie chcą pić piwa produkowanego przez koncerny. Narzekają, że wszystkie gatunki smakują tak samo. Szukają nowych marek z charakterem i lokalnych producentów.
 • Brugia
  Flandria to świetne miejsce na pełne wrażeń wakacje, podczas których zwiedzicie piękne miejsca i zanurzycie się w niezwykłą historię regionu. Ducha czasu czuć tu na niemal każdym kroku, a idealna, by się o tym przekonać, jest Brugia. Miłośnicy piwa, europejskiego gotyku, dawnego malarstwa, zakochani… Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 
 • Piwo
  Piwo to najczęściej konsumowany napój alkoholowy w Polsce – sięga po nie prawie dwie trzecie Polaków. Statystyczny polski piwosz to mężczyzna przed czterdziestką, który spośród piw dostępnych na rynku najczęściej wybiera lagery. Pytany o to, za co lubi piwo, wymienia jego smak i naturalny skład, orzeźwiające działanie oraz uniwersalność, która sprawia, że złocisty nadaje się na prawie każdą okazję: od relaksu w domowym zaciszu po spotkania towarzyskie, nie tylko w męskim gronie.
 • Piwo
  Piwo jest najpopularniejszym napojem alkoholowym wśród Polaków. W 2013 roku wyprodukowano w Polsce jego rekordową ilość, sięgającą równo 4 000 mln l. W ciągu ostatniego roku po piwo sięgnęło 88% dorosłych Polaków, przy czym aż 22,8 miliona osób (73%) robiło to regularnie lub przynajmniej kilkukrotnie. W 2013 roku Polacy kupili w detalu i on-trade 3,82 mld l piwa za kwotę 19,3 mld zł. 47% wydatków Polaków na napoje alkoholowe przypada właśnie na piwo. 62% kupuje je w sklepach spożywczych, zaś 34% w sklepach monopolowych.