• Gazociąg Nord Stream 2
  Jako nowe zagrożenie dla projektu Nord Stream 2 określa czwartkowy rosyjski dziennik "Wiedomosti" przedstawioną przez Polskę opinię prawną, która głosi, iż przepisy unijnego trzeciego pakietu energetycznego mają zastosowanie do morskiego odcinka gazociągu.
 • Instalacja podwodnego gazociągu
  Włochy najprawdopodobniej wezmą udział w budowie gazociągu Nord Stream 2, którym Rosja będzie dostarczać gaz do Niemiec, omijając Ukrainę. Takie informacje pojawiły się po piątkowej rozmowie telefonicznej premiera Matteo Renziego z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Rozmowa ta była otoczona tajemnicą, dzisiaj pisze o niej cała włoska prasa.
 • Gazociąg
  Słowacja przygotowała projekt współpracy z Rosją w związku z budową Gazociągu Tureckiego. Mówił o tym dziś w Moskwie na spotkaniu z premierem Dmitrijem Miedwiediewem szef słowackiego rządu Robert Fico. Moskwa zamierza po dnie Morza Czarnego poprowadzić rurociąg do Turcji, którym w przyszłości miałoby popłynąć błękitne paliwo do krajów Unii Europejskiej.
 • Mierniki gazu
  Rosja wstrzymuje projekt South Stream. Prezydent Władimir Putin powiedział podczas wizyty w Stambule, że budowa gazociągu bez zgody Bułgarii jest "absurdem". Putin mówił, że stanowisko Unii Europejskiej wobec tego projektu jest niekonstruktywne, "nie można powiedzieć, by Unia pomagała w jego realizacji, widać raczej stwarzanie przeszkód".