• siedziba Komisji Europejskiej
  Jeśli mierzyć zapał do reform retoryką i liczbą dokumentów programowych, to Unia jest najbardziej reformatorską organizacją na świecie. Począwszy od deklaracji bratysławskiej, przez euforię z okazji 60-lecia wspólnot europejskich i wydane wówczas przez Komisję szkice dotyczące przyszłości UE, aż po przyznanie Nagrody Karola Wielkiego Emmanuelowi Macronowi za ambicję reformowania Unii – przez ostatnie dwa lata o przyszłości Wspólnoty wiele powiedziano i napisano. Problem polega na tym, że praktyka nie nadąża w tym względzie za teorią.
 • Konrad Szymański
  Polska oczekuje, że planująca wystąpienie z Unii Europejskiej Wielka Brytania wywiąże się ze wszystkich swoich zobowiązań wobec budżetu UE na lata 2014-2020 - powiedział w czwartek w Brukseli wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
 • Marek Sawicki
  Jeśli nie będzie większych środków na wsparcie rolników w obliczu unijnego embarga już wkrótce mogą pojawić się większe problemy. Takiego zdania jest minister Marek Sawicki. Szef resortu rolnictwa przyjechał do Brukseli na spotkanie ministrów w sprawie skutków rosyjskich restrykcji.
 • Euro
  Unia Europejska ma budżet na lata 2014-2020. Europosłowie ostatecznie zaakceptowali wydatki Wspólnoty na poziomie 960 miliardów euro.
 • Premier Donald Tusk
  Sejm rozpoczyna we wtorek czterodniowe posiedzenie. Posłowie będą debatować między innymi nad ratyfikacją paktu fiskalnego. Dyskusja ma być połączona z informacją premiera o budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Polska ma otrzymać blisko 106 miliardów euro - o prawie 4 miliardy więcej niż w poprzednim budżecie.
 • PiS pyta, gdzie jest 300 mld zł
  PiS zarzuca PO, że w ordynarny sposób oszukała Polaków obiecując im w ostatniej kampanii wyborczej pozyskanie 300 mld zł z nowego budżetu UE; pyta też, gdzie są te pieniądze. Platforma nie wycofuje się z deklaracji i tłumaczy, że negocjacje trwają.
 • Przygotowaliśmy budżet łączący ambicje z realizmem
  W ubiegłą środę Komisja Europejska przedstawiła propozycję budżetu UE, która naszym zdaniem łączy duże ambicje z realizmem - piszą Janusz Lewandowski i Jose Manuel Barroso.